Doğum Kadın ve Doğum Genel Bilgiler Forumundan Kadınların sorunu Orgazm Olamama Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kadınların sorunu Orgazm Olamama

  Reklam
  Orgazm Olamama

  Orgazm olamama, orgazma ulaşma yeteneğinin olmamasıdır ve kadınların yüzde 10’unda bulunduğu düşünülmektedir. Orgazm olamama sorunu üç kısımda incelenebilir.

  * Kadın, herhangi bir yolla asla orgazm olamamıştır
  * Geçmişteki bir anda orgazm yaşanmış olabilir.
  * Orgazm hiçbir şekilde yaşanmamıştır veya orgazm belirli cinsel durumlarda yaşanabilir fakat bazı durumlarda yaşanmaz; örneğin elle uyarı ile yaşanabilir fakat ilişki ile olmaz.

  Orgazm Hakkında Bazı Yanlış Bilgiler

  Orgazm konusunda birçok rivayet mevcuttur. Bu rivayetler kadınlar ve eşleri için problem yaratabilirler.
  Yanlış: Orgazm her zaman dünyayı yerinden oynatan bir deneyimdir ve bir kadın orgazm olamıyorsa o kadında bir hata vardır.

  Doğru: Bazı kadınlar orgazm olurlar fakat bunu bilmezler. Bazı kadınlar, pelvik taban kaslarının kasılmasını hissetmek anlamında orgazm olmazlar. Bununla birlikte, uyarılmanın doruğuna ulaştıktan sonra çok gevşemiş ve mutlu hissederler. Bu duygular diğer kadınların orgazmdan sonra yaşadıkları aynı duygulardır. Tersine, çok uyarılan fakat orgazma ulaşamayan kadınlar bazen kendilerini sinirli hissederler veya kasıklarında acı veren bir rahatsızlık bile duyabilirler.

  Yanlış: “Normal” kadınlar orgazma ilişkiyle ulaşırlar.

  Doğru: Sadece üç kadından biri ilişki sırasında düzenli orgazm yaşar. Diğer ikisinden biri ilişki ile orgazma ulaşabilir fakat ilave uyarıya gerek duyar. Üçüncüsü ilişki ile asla orgazm olmaz fakat elle veya oral uyarı ile orgazm olabilir. İlişki harici yöntemlerle orgazm olmak kadın cinselliğinin normal bir çeşididir. Geçmişte, insanlar “olgun” kadınların orgazmlarını ilişki ile yaşadıklarını düşünürlerdi; eski bir kitapta bu görüşe rastlayabilirsiniz. Bununla birlikte, 1960’larda yapılan laboratuar çalışmaları nasıl elde edilirse edilsin bir orgazmın orgazm olduğunu gösterdi. Bir kadının orgazma nasıl ulaştığının onun akıl sağlığı veya duygusal olgunluğu ile hiç ilintisi yoktur.

  Yanlış: Orgazma ulaşamama bir kadının “frijid” olduğu veya o kadında veya ilişkisinde ciddi bir yanlışlığın olduğu anlamına gelir.

  Doğru: Geçmişte orgazm olabilen fakat artık olamayan kadınlar bir hastalık geçiriyor olabilir veya bir ilacın yan etkisi vardır.

  Gerçek: Hiç orgazm olmamış kadınlar ihtiyaç duydukları uyarının süresi ve tipini hiç öğrenmemiş olabilirler.

  Yanlış: Bir kadın orgazma ulaşamıyorsa o zaman partneri yetenekli bir aşık değildir.

  Doğru: Bir partnerin bir kadının orgazma ulaşmasına yardımcı olacak bir çok yolu olmasına rağmen sonuçta kadın kendi cinsel zevkinden sorumludur. Bu, partnerin katılmaması anlamını taşımaz. Partnerler arasındaki iletişim çok önemlidir. Sevişmelerinde, hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyler hakkında partnerini bilgilendirmek kadının sorumluluğundadır.

  Yanlış: Bir kadının seksten zevk alması için orgazm olması gerekir. Bu rivayet kadınlardan ziyade erkekler arasında daha yaygındır.

  Doğru: Bir çok kadın seksin yakınlık ve fiziksel samimiyetinden zevk alır ve orgazm olmasa veya her zaman olmasa bile tatmin olurlar.

  Yapabilecekleriniz

  * Gevşeyin: Çok zorlamak mümkündür. Orgazm olup olamayacağınıza değil süreçten zevk almaya odaklanın.

  * İletişim kurun: Seks konusundaki tercihlerinizi partnerinizle paylaşın çünkü kimse sizin aklınızı okuyamaz.

  * Cesaretlendirin: Partneriniz zevkli bir şey yapıyorsa eşinizi devam etmesi için cesaretlendirin.

  * Zevk alın : Cinselliğin tadını çıkarmayı ve rahat hissetmeyi öğrenin. Şu anda orgazm olamamanız kadınlığınız, psikolojik veya duygusal sağlığınızın bir yansıması değildir. Kendinizi aşağıda görmeniz yalnızca bunu daha da zorlaştırır.

  * Hayal edin: Bazı kadınlar seks sırasında konsantre olmakta zorlanırlar. Durum buysa, hayal etmek isteyebilirsiniz çünkü cinsel bir şey düşünmek sizi heyecanlandırabilir ve negatif duyguları azaltabilir. Orgazma çok yaklaştığınızı hissettiğinizde pelvik taban kaslarınızı arka arkaya kasıp gevşetin. Bu bazen gerçek bir orgazmı tetikleyebilir.

  * Tahrik olun: Bazı çiftlerde erkek boşaldığında sevişme biter. Sıklıkla, bu noktada kadın çok tahrik olmuş durumdadır. Durum buysa, partnerinizden o bittikten sonra sizi uyarmaya elleriyle veya oral olarak devam etmesini rica edin. Bazı kadınlar, bunu düşünmenin bencilce olduğunu veya partnerlerinin sıkılacağını düşünerek bunu istemekten rahatsızlık duyabilirler. Gerçekte ise partneriniz size zevk vermekten hoşnut olabilir. Bencil olmaktan ziyade partnerinize sizi memnun etme şansı veriyorsunuz.


  Paylaş
  Kadınların sorunu Orgazm Olamama Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Her kadın cinsel hayatı farklı yaşar. Bir çok kadın yetiştirilme konusunda erkekler kadar şanslı değildir. Bu nedenle cinsel hayata yabancıdır. Cinsel hayata bir görev gibi baktıkları için zevk alma duyguları daha azdır. Bir kadın orgazm olmak istiyorlarsa ilişkiden zevk almayı öğrenirlerse gerisi zaten gelecektir.islamda kadının orgazmı,  islamda orgazm,  kadınlarda orgazm olamama forum ,  kadinlarin orgazmi islamda,  İslamda kadının orgazmı