Doğum Kadın ve Doğum Çeşitleri Forumundan Normal doğumun zararları Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Normal doğumun zararları

  Reklam
  Normal doğum her ne kadar doğal ve en çabuk kabul edilen doğum yöntemi olarak kabul edilse de riskleri yok değil. Normal doğum sırasında yaşanacak bir sorun, hem anne adayının ve hem de bebeğin sağlığını tehlikeye atabilir.
  İşte normal doğumun dezavantajları:
  v Kimi zaman tüm şartlar uygun olsa dahi normal doğum sırasında her an bir sorun çıkabilir.
  v Yaşanacak en basit bir problem dahi bebeğin oksijensiz kalmasına veya bebeğin doğumunun gecikmesine yol açabilir. Bebeğin oksijensiz kalması ise başta beyinde hasar oluşması gibi çeşitli ciddi rahatsızlıklara neden olabilir.
  v Herhangi bir sorunda bebeğin çıkış esansında sıkışması, anne adayının vajinasının yırtılmasına yol açabilir.
  v Normal doğum yüzünden anne adayının karın bağları sarkabilir. Karın bağlarıyla yırtıklar kısa sürede iyileşmediğinden anne ile eşi arasındaki cinsel ilişki sekteye uğrayabilir.
  v Anne adayı şeker hastası veya kan hastası ise ağrı nedeniyle doğum sırasında bebeğe oksijen gitmesinde sorun olacağından bu durum bebeğin sağlığını tehdit edebilir.
  v Saatlerce doğum ağrısı çeken anne adayı psikolojik ve fiziksel anlamda çok yorulabilir. İlk doğumda neredeyse on iki saat doğum sancısı çeken anne adayı bu nedenle diğer doğumlarında da bu durumdan korkabilir.
  v Doğum esnasında ıkınma olayı fazla sürdüğünde, 2 ve üstünde doğum yapan kadınlar yaşlandıklarında idrar kaçırma sorunu ile dışkı yapmakta sıkıntı çekme sorunu yaşayabilir.


  Paylaş
  Normal doğumun zararları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Normal doğumun bir çok faydası bulunmaktadır. Vücut kendini en iyi şekilde toparlamasına yardım eder. Fakat bazen normal doğumun zararlarını görmek mümkün.normal doğumun faydaları ve zararları