Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Diyet - Sağlıklı Beslenme Forumundan Akşam Sekiz'den Sonra Yenilen Her şey Yağa Dönüşür Mü? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Akşam Sekiz'den Sonra Yenilen Her şey Yağa Dönüşür Mü?

  Reklam
  Yanlış:Gece yemek yemek, gün boyu aldığınız toplam kalorinin üstüne çıkmadığı müddetçe yağa dönüşmez. Gece saatleri kasların iyileştiği ve irileştiği zamanlardır; bu yüzden bu sırada yeteri kadar protein sağlamaya ihtiyacınız var. Gece geç saatlerde alınan protein de siz uyurken vücudunuzun gelişmesi ve iyileşmesi için en mükemmel besindir. Sadece aşırıya kaçmayın. Baylor Üniversitesi Tıp Merkezi’nden Julie Bender’e göre; akşam yemeğini kilo almakla özdeşleştirmenin nedeni, geceleri daha fazla kalori alıyor, yani daha çok yiyor olmamız. Sebebi ise vücudumuzu günün ilk yarısında ihtiyaç duyduğu kaloriden mahrum bırakmamız. Güne tatmin edici bir kahvaltıyla başlayın ve ufak öğünleri gün içine yayın ki geceleri aşırıya kaçmayın. Akşam yemeğinde ise porsiyonları biraz küçültün ve yemek saatini de olabildiğince erkene almaya çalışın.

  Kaynak :Men’s Health  Paylaş
  Akşam Sekiz'den Sonra Yenilen Her şey Yağa Dönüşür Mü? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Akşam yemeği mümkün oldukça erken yemek gerekir.Geç yenen her yemek aslında vücutta depolanmaktadır.Yemek yerken akşam saat 19 dan sonra yememek gerekir.