Makale ve Şiirler ve Dini Yazılar/Makaleler Forumundan Tesettürlü bayanlar bu sezon neler giyecek? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Tesettürlü bayanlar bu sezon neler giyecek?

  Reklam
  Tesettürün modası olur mu bilinmez ama tesettürlü kadının stili her geçen gün değişiyor. Bu sezonun gözdeleri arasında uzun ve yırtmaçsız etekler, tunikler, bol pantolonlar ve pardesünün yerini alan trençkotlar var.

  Moda kıyısından köşesinden de olsa tüm insanları ilgilendirir. Bir krem reklamında 'En değerli giysimiz cildimizdir' diyor ama biz yine de sokağa çıkmak için giyinmemiz gerektiğini unutmayalım. Giyinmek deyince kulağa kolay ve gelişigüzel bir şey çalınıyor ama bu zor bir iş aslında. Renklerin uyumu, modeller, desenler, tonlar derken kendinizi rahat hissetmenizi sağlayan; aynı zamanda da kişiliğiniz ifade eden kıyafetleri bulmak gerçekten zor bir iş. Hele tesettürlü kadınlar için daha da zor.


  ÖRTÜNMENİN MODASINI OLUŞTURMAK ZOR

  Tesettüre yeni bir boyut kazandıran genç kuşak, hem kuralına göre örtünmek hem de özgün giyinmek istiyor. Artık kadınların sosyal hayatın içinde kolayca yer bulabildiği ve iş hayatının öznesi olabildiği bugünlerde, kendimize güven duymamız çok önemli. Bunun için de görüntümüzün bizi yansıtmasına dikkat etmeliyiz. Tesettürün modası olur mu olmaz mı, bilemiyoruz açıkçası. Çünkü örtünmenin modasını yaratmak zordur. Bu noktada kadınlar kendilerini ifade edecek kıyafetleri bulmakta zorlanıyor. Çünkü dünya belli bir stil üzerinden modayı takip ediyor.

  MAĞAZALAR GENÇ KUŞAĞA HİTAP ETMİYOR

  Çoğu kadın istediği kıyafetleri mağazalarda bulamadığı için özel dikime yöneliyor. Aslında ekonomi pazarında mağazacılık büyük kayıp yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan 'Tesettür Fuarı' ile bu kayıbın telafisi amaçlanmıştı. Krizde olan tekstil piyasasının tesettüre yapılacak yatırımlarla dar boğazdan çıkacağı düşünülmüştü. Peki tesettürlü kadınlar nasıl giyinmeli? Hangi mağazaları tercih etmeli? Çoğu tesettür mağazası, tesettürlü olan genç kuşağa hitap etmiyor. Desenler, renkler, modeller klasikten öteye geçemiyor. Özgün tasarımlar yaratmak için tesettürlü kadınlar çok fazla vakit harcıyor. Ama bu sezon İpekyol'dan uzun ve yırtmaçsız etekler, Zara'dan tunikler ve Mango'dan bol pantolonlar dikkat çekiyor. Ayrıca etek boylarının uzadığını da söyleyebiliriz. Çizmeyle her kadının kolaylıkla kullanabileceği yeni etek stilleri; Adil Işık, Vakko ve Roman'da bulunuyor. Tesettür mağazası olarak adından söz eden Tekbir Giyim'de ise çeşit çok.

  RAHATLIK ÖNEMLİ ...

  Tesettüre uygun kıyafet bulma çabası, yeni stilleri de beraberinde doğuruyor. Kısa kollu gömleklerin altına giyilen uzun kollu tişörtler, gömlek üstü yelekler, elbise altına giyilen pantolonlar; hem tesettüre uygunluğu hem de rahatlığıyla bu sezon önemli bir yerde konumlanıyor. Rahatlık demişken, tesettür giyimdeki önemli bir dinamiğe değinmiş olduk. Bugün pardesülerin boyunun kısalmasının ya da trençkotların popülerleşmesinin nedeni bu.

  BU YIL MUHAFAZAKAR KADINLAR DÜNYA MODASINI YAKINDAN TAKİP EDİYOR


  Şık ve rahat giyinmek her kesimden insanın en doğal hakkı. Ancak geleneklerine göre giyinmeyi tercih edenlerin her zaman markalarını da aynı titizlikle seçmesi gerekiyor. Bu yüzden muhafazakar kadınların gönül rahatlığıyla giyinebileceği markalar dünyada gelişen moda trendlerini takip etmenin dışında yön veriyor denilebilir. Hem şık hem rahat hem de toplumsal değerlerini ön planda tutarak modayı yakından takip etmek isteyen kadınlar artık tercihlerini yaparken zorlanmıyor. Çünkü dünyaca ünlü markalar bir yana yerli firmalar da pazarın bu ihtiyacına sağlıklı bir şekilde cevap veriyor. Firmalar yeni sezon koleksiyonlarıyla cıvıl cıvıl renklerin dışında kadınlara modern dünyanın kapılarını aralıyor. Evde ya da sokakta herkesin ihtiyacına cevap veren yeni sezon ürünler vitrinlerdeki yerini alarak modayı takip etmek isteyen muhafazakar ailelerin beğenisine sunuluyor. 2010-2011 sonbahar-kış sezonunda muhafazakar modaya farklı bir bakış açısı getiren firmalar şıklık kadar rahatlık ve dinamizmi de ön plnda tutuyor. Özgün tasarımların yanı sıra fiyatlarıyla da dikkat çeken sezon ürünleri herkes için modayı uygun fiyatlarla buluşturuyor.

  Zaman

  Paylaş
  Tesettürlü bayanlar bu sezon neler giyecek? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bu moda denen canavar değilmi insanımızı yakan kül eden moda diyerek tesettürümüzü yok eden moda demek israf çılgınlığıdır ama bayan değilmiyiz cazibesinede katılmıyor değiliz hepimiz ne yazıkki 3. 3
  bakalım bizleri bu sene nelerle süsleyip kandıracaklar.eminim karşımıza geçip kahkaha ile gülüyorlardır.nasılda dinlerini ellerinden alıyoruz diye lütfen kanmayalım.hem tesettür olmuyor hemde gece gündüz rızkı için çalışan eşlerimizin veballerine giriyoruz haklarını ödeyemeyiz.lütfen vicdanımızın sesine kulak verelim hayırlı geceler 4. 4
  Konuda bol pantolon diye geçmiş,ben pantolonun hiç bir türlüsünü giymiyorum,ve giyilmesinide tasvip etmiyorum.dinini bilen,sünneti yaşamak isteyen bütün mumine bayanlar bu sezon ne giyeceğim,bu sene modada ne var diye düşünmez.efendimiz (s.a.v) zamanını düşününce allahtan korkmak lazım,bunca nimetin ecrini nasıl vereceğiz.israfa giriyor,onlara vereceğimiz paraları,gerçek ihtiyaç sahiplerine harcasak,onlara kıyafetler alsak olmazmı.birde beyzanur kardeşim eşlerimizden örnek vermiş,kesinlikle katılıyorum allah razı olsun güzel kardeşim.ben rabbime hamdediyorum bunca nimeti bizlere bahşettiği için.önce bunların şükrünü eda edelim lütfen.....sonsuz merhamet sahibi rabbim ihtiyaç sahibi kardeşlerime yardım eyle,derdi,hastalığı olanlara katından acil şifalar ver aminn.......beyzanur tesettür,  www.beyzanurteseddür