Makale ve Şiirler ve Dini Yazılar/Makaleler Forumundan Ilahi sevda Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ilahi sevda

  Reklam
  Kaç sevda yangını besler yüreğimi ve kaç bahar daha hüzün var yüreğimde. Kaç bahar devirdi bu gönül. Aşk bahçesinin en güzel gülü ruh'um sensiz yaralı. Gittiğin gün ki ben doğmamıştım ama ben doğmayı seni tanımak bildim. Ey gönül gülüm, gönlün en güzel gülü adın mıh gibi kazılı ruh'umda. Efendim kulluğu sultanlığa tercih eden efendim artık bende bir ben yok. Bende ki ben sen oldun. Sen yüreğimin incisi, yüreğinin ellerine yüreğimin ne çok ihtiyacı var. Bilsen acırsın halime. Dizde derman yok, dilde söz yok ve beni anlayan yok.

  Sen ağlardın ya o damla senin temiz ve narin yüzünü okşardı ya ah o ben olsaydım. Yüzün ne güzel bakmaya kim kıyar. Sen yokluğu dayanılmazımsın, hicranı yürek parçalayanımsın. Yüreğimin acıyan yanı ben sensiz bahar yaşamadım. Benim mevsimim tek, oda kış. Üşüyorum sensiz, buralar zemheri buralar hasret efendim(s.a.v). Hüznün gözyaşım oldu aktı kimseler bilmeden. Eğer ki gelsen ve ver yüreğini desen Vallahi bağrımı parçalar çıkarır al onun bir parçası zaten hep senindi derdim. Yandım ya yakmadım mı, sevdim de sevilmedim mi, söyledim de duyulmadım mı? Sevdanın rengi seninle beyazdır. Ey gönüller sultanı yaprağımı kopardılar dalından rüzgâra bıraktılar aldırmadan. Savruldum, yoruldum sonra duruldum. Ateş ne ki beden yakar ya sen (s.a.v) sen iç yakıyorsun. Közün de alevdir senin.

  Hani hasırlarda yatardın ya, o narin yüzüne izi çıkardı ya. Ben yüzüne iz olmaya da razı idim. Sana iz olmak değil, sen bana iz olurdun. İzin özüm oldu, özüm sözüm oldu. O hasır yatak ah o hasır yatak. Biliyor musun efendim biz rahatımıza nasıl düşkünüzdür. En rahat yataklar ve gaflette geçen gecelerimiz var bizim. Bizim namaz kılmaktan şişen ayaklarımız yok. Bizim gezmekten şişen ayaklarımız var. Bizim ya razı değilse diye korkundan titreyen bir kalbimiz yok. Bizim sahip olamazsam diye titreyen kalbimiz var. Sen açtın bir şeyin yoktu ama senin her şeyin vardı. Bizim tok olan midemiz, bazı şeylerimiz var ama hiçbir şeyimiz yok. Gecelerde kulluğunda doruğundasın. Bizler ise gecelerde gafletin kucağında ninniler söylüyoruz. Gittin ya gittiğini bildiğimden beri sana kavuşmanın delisiyim. Ya ey nebim gözün olsaydım sana birde senden baksaydım. Dünyaya senin gönül gözünle baksaydım. Sen kalbimin acıyan ve acıtan yanısın. Bilsen başım ne çok muhtaç bir kez okşamana.

  Senin ellerin şifadır, bakışım yüzüne hayradır. Sana bakan sende erimez mi, seni gören kendin kaybetmez mi?
  Paylaş
  Ilahi sevda Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hem sözleriyle hem bakışlarıyla hem davranışlarıyla insanların sevgisini kazandı ve kazanmaya devam edecektir. Asırlar geçti sevda büyüdü asırlar geçse daha da büyüyecek inşallah.bir sevda var yüreğimde ilahi,  İLAHİLER YAZILAR SEVDA