Makale ve Şiirler ve Dini Yazılar/Makaleler Forumundan Niyet ettim Allah rızası için iyi bir insan olmaya. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Niyet ettim Allah rızası için iyi bir insan olmaya.

  Reklam
  Ameller niyetlere göredir ya hani, ben de niyet ettim Allah’ım, senin rızanı davet edecek bir tarza. Senin yanımda olmanı sağlayacak bir yürüyüşe, her nefese şükreden ve verdiklerine razı olan bir kalbe niyet ettim.

  Sahip olduğumuz her şeyin doğru kullanılmasının, o nimetin şükrü olduğunu bilmeye ve önce razı olduktan sonra rıza aramaya niyet ettim. Niyet ettim namaza dururken beni cazibeyle kendine çeken her şeyden uzaklaşmaya, dikkatimi olabildiğince namazımın anlamına odaklamaya, gerçek namaz formatına çekmeye ve aktif kılacak bir hale getirmeye.

  Samimiyetle niyet ediyorum Rab’bim, kimseyi gücendirmemeye, söz kesmemeye, zan etmemeye, dinlemeye ve anlamaya. İnsan olma yolunda yürüyorum her an, bana ilâve olan her şeyin bana ne kattığına dikkat etmeye niyet ettim. El açıyorum, yöneliyorum, boyun eğiyor ve secde ediyorum secde edilecek tek makama. O makam ki, her şeyi onun ilmi ve bilgisi kuşatır. Ya Mevlâm, büyüklüğünün hakkı için, ihlâs ve bilgi ile yürüyen kullarından eyle ve bu durumda olanların sayısını artır. Bizi bize bırakma. Ben sana yürekten teslim olmaya niyet ettim. Sadece çaresiz olduğum için değil, bilerek, isteyerek, inanarak ve bütün hücrelerimle senin Allah olduğuna iman ederek sana secde ediyorum. Niyet ettim sana uymayan ne varsa elimin tersi ile atmaya ve o tarafa hiç bakmamaya. Niyet ettim ey herkesin içindeki en gizli duygularından haberdar olan ve ilmi her şeyi kuşatan Mevlâm, sana itaat ve ibadette, dünyada sana olan sorumluluklarını hakkıyla yapıp şerefli bir kulluk dilimi geçirmede en ileride olan ve senin sevgi, şefkat ve merhamet nazarıyla bakarak ödüllendirdiğin kullarından olmaya.

  Niyetimin halisliğini sana arz ediyorum. Acizliğimi ve sana olan ihtiyacımın büyüklüğünü sana arz ediyorum. Senin korumanın dışında hiçbir şeyin geçerli ve mümkün olmadığını bilen ben, sadece senden yardım diliyor ve yalnızca sana güveniyorum. Sen sözünde duranların en hayırlısısın. Sen kullarını en çok düşünen, koruyan ve iyiliklerini isteyensin. Niyet ettim senin şanına uygun kul olmaya. Niyet ettim senin korumanda olmayı hak edecek bir yaşayış biçimine, hiç kimsenin rahatsız olmayacağı bir konuşma ve cevap verme biçimine, görünce seni hatırlatacak ve sana saygı duyulmasını sağlayacak duyuşa ve duruşa.

  Halim ve tarzım, insanlara tebliğ olmadan önce bana bir şeyler söylesin. Hal dili ile yaydığım mesajımın kaynağı sen ol. Bütün hücrelerimle seni tespih etmeye niyet ettim. Seni andığım zaman kalbimin ürperip haşyetle dolmasına, seni şanına yakışır sonsuzlukta sevmeye ve teslim olmaya niyet ettim. Ramazan bitmeden Rab’bim, niyet ettim ömrünü hakikati seyretme şerefine erdirerek en üst makama çıkardığın kullarından olmaya ve onun artarak devamına. Bütün bu sıraladıklarımı ve dilimin dönmediklerini bütün mü’min kardeşlerim içinde diliyorum. Niyet ediyorum bütün ömrümü sana vakfetmeye. Huzurundayım, bütün hücrelerimle huzurda olmaya ve kalmaya niyet ettim. Sen kabul eyle ne olur Allah’ım.
  saliha erdim


  Paylaş
  Niyet ettim Allah rızası için iyi bir insan olmaya. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  çok güzel ve hislerime tercüman bir yazı

  Allah cc razı olsun 3. 3
  Allah (cc) sizden de razı olsun inş.