Resimler Bölümü ve Dini Resimler Forumundan Kocatepe Camii - Cami Resimleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kocatepe Camii - Cami Resimleri

  Reklam
  Kocatepe Camii  Kocatepe Camii Açıklama: Kocatepe Camii Ankara'nın Kocatepe semtinde 1967 yılında inşaatına başlanıp 1987 yılında Türkiye Diyanet Vakfı tarafından tamamlanan camidir.

  Kocatepe Camii için ilk önce Mimar Vedat Dalokay'ın hazırladığı proje kabul edilmiş ve bu projeye göre caminin temeli atılmış ancak daha sonra bu projeden vazgeçilmişti, ardından 1967 yılında Hüsrev Tuğla ve Fatin Uluengin'in çizdiği projeye göre camiinin temelleri atılmıştır. Camiinin inşaatı çok uzun sürmüştür. 1981'de caminin inşaatını ve mal varlığını Türkiye Diyanet Vakfı devraldı. İnşaat'ın Diyanet Vakfına devredilmesinden sonra çalışmaları hızlanan Kocatepe Camii 1987 yılında dönemin Başbakanı Turgut Özal tarafından ibadete açıldı.

  4500 m² 'lik bir alan üzerinde inşa edilen caminin alt kısmında konferans salonu, kütüphane, otopark, ticarethane ve idari birimler bulunmaktadır.  Paylaş
  Kocatepe Camii - Cami Resimleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Diyanet işleri tarafından yaptırılan bu cami Ankara'da bulunmaktadır. Tamamlandıktan sonra dönemin başbakanı olan Turgut Özal tarafından açılışı yapılmıştır.