Kıssalar Dini Hikayeler Öyküler ve Dini Hikayeler Forumundan Gece kılınan namazın fazileti... Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Gece kılınan namazın fazileti...

  Reklam
  GECE NAMAZI
  Cüneyd-i Bağdadi vefat edeceği gün çok korkulu ve üzgündürler.yüzleri kül gibi olmuş,rengi uçmuştur.talebeleri bu halden çok ürkerler.hatta içlerinden biri:"aman efendim"der,"biz sizin şefaatiniz ile kurtulmayı ümid ediyoruz.eğer siz böyle sıkıntı çekerseniz bizim halimiz nice olur?"
  -Ey dostlarım,yetmiş yıllık ibadetimi kıldan bir ipe astılar.kah o yana kah bu yana sallanıyor ve ben bu esintinin kabul yeli mi,red rüzgarımı olduğunu bilemiyorum.
  naaşını yıkayan talebesi su ulaştırmak için mübarek gözlerini aralamaya çalışır.melekler dile gelir.
  "-Kendini yorma derler","cüneydin gözü allahın zikri ile kapanmıştır ve onun didarını görmeden açılmaz."
  talebelerinden biri onu rüyasında görür.merakla sorar:
  -Efendim,Allah-ü Teala size nasıl muamele etti?
  -ilim ve mağfiret dolu sözlerimin hiçbir faydası olmadı.sadece gece kıldığım namazlar imdadıma yetişti.
  (alıntı)
  Hak tealanın izni ile gece kalkıp namaz kılmaya özen gösterelim.Rabbim hepimizi rızasına kavuşturur,bu çok faziletli ibadeti cümlemize nasip eder inşallah...amin..


  Paylaş
  Gece kılınan namazın fazileti... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Cüneyd-i Bağdadi ilim irfan sahibi bir alimdir. Hayatını Allah rızası için kendini geliştirip Allah için talebe yetişmek için geçirmiş. Fakat yaptıklarından bir tek gece namazı kabul edildiği söylenmektedir. Gece namazı gösterişten uzak ve nefsi zorlayan duaların kabul edildiği bir an olduğu için çok değerlidir.gece namazının hıkmetlerı,  gece kilinan namaz,  gece kılınan namazın faydaları,  gece namazının faydaları,  gece kılınan namazın sevabı,  gece kalkıp kılınan namaz,  gece kılınan namazlar