Kıssalar Dini Hikayeler Öyküler ve Dini Hikayeler Forumundan İbretlik Bir Olay Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İbretlik Bir Olay

  Reklam
  Londra'daki caminin yeni imamı şehre gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu zaman aynı şoföre rastlıyordu.
  Birgün, bilet alırken şoför yanlışlıkla 20 "kuruş" fazla verdi. İmam efendi yanlışlığı, yerine oturup, parasını sayınca fark etti. Kendi kendine düşünmeye başladı; "20 kuruşu geri versem mi vermesem mi acaba şoföre?"
  Ama içinden bir ses diyordu ki; "Bu çok küçük bir para. Şoförün zaten umurunda da değil. Otobüs şirketi için 20 kuruş ne fark eder? Bu parayı Allah'tan gelen bir hediye gibi... düşünebilirim"
  İneceği durağa gelince, imam kalktı yerinden ve şoförün yanına yaklaştı. Fikrini değiştirmişti. İnmeden önce şoförün yanına sokuldu. "Sizden bilet alırken, bana 20 kuruş fazla vermişsiniz. Oturunca fark ettim" dedi ve ekledi "Buyurun paranızın süstü olan 20 kuruşu."
  Şoför gülümseyerek baktı imam efendiye ve "Siz camiinin yeni imamısınız değil mi? Aslında uzun zamandır sizi caminizde ziyaret etmek istiyordum. İslam'ı öğrenmek için. Size, bilerek fazla para verdim. Nasıl tepki vereceğinizi görmek istedim."
  Şoförün sözleri üzerine imam şoka girmişti adeta. İnerken nerdeyse bacaklarını hissetmiyordu. Yere yığılacakmışcasına bir direğe tutunmuş ve kendine gelmeye çalışıyordu. Bu arada, gözlerinden yaşlar dökülerek gökyüzüne baktı ve dedi ki:
  "Allah'ım az daha İslam'ı 20 kuruşa satıyordum!"
  alıntı...  Paylaş
  İbretlik Bir Olay Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah razı olsun güzel ve ders alınası bir paylaşım 3. 3
  süper harika.ibret olsun herkese..o imamı taksici denemiş..bizim başımızada geliyor.. bizi de Allah deniyor..Allah korusun şeytana uymaktan.. 4. 4
  Allah sizlerden de razı olsun okuyup yorumladığınız için. 5. 5
  Allah razı olsun kardeşim,okurken sonunu merakla bekledim gerçekten ibretlik bir hikaye.paylaşım için içten teşekkürler sağolun.. 6. 6
  Alıntı zeynep1819 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Allah razı olsun kardeşim,okurken sonunu merakla bekledim gerçekten ibretlik bir hikaye.paylaşım için içten teşekkürler sağolun..
  sizden de Allah razı olsun . rica ederim beğenmenize sevindimıbretlık dını osmanlı hıkayeler olaylar