Kıssalar Dini Hikayeler Öyküler ve Dini Hikayeler Forumundan Kurşun Kalemin Hikayesi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kurşun Kalemin Hikayesi

  Reklam
  KURŞUN KALEMİN HİKAYESİ
  Ninesini bir mektup yazarken izleyen çocuk sordu:- "Yaşadıklarımız için bir hikaye mi yazıyorsun? Yoksa benim hakkımda mı?"


  Ninesi yazmayı kesti ve torununa şöyle dedi:- "Aslında, senin hakkında yazıyorum. Fakat kelimelerden daha önemlisi, kullandığım Kurşun Kalem.Umarım büyüdüğünde sen de bu kurşun kalem gibi olursun."


  Çocuk merakla kurşun kaleme baktı.Özel bir kalem gibi görünmüyordu.- "Fakat daha önce gördüğüm diğer kurşun kalemler ile aynı!"


  - "Bu, senin nasıl baktığın ile alakalı. Kurşun Kalemin 5 önemli özelliği vardır,ki sen onlara sıkıca tutunduğunda ömrün huzur içinde geçecektir."


  Birinci özellik:

  Harika şeyler yapabilirsin ama attığın adımları yönlendiren bir el olduğunu asla unutma.Bizim için bu el ALLAH dır ve her zaman kendi kudretiyle bizi O yönlendirir.

  İkinci özellik:

  Zaman zaman her ne yazıyorsam durmam ve kalemin ucunu açmam gerekir.Bu kaleme biraz acı çektirse de sonuçta daha sivri olmasını sağlar.Bu yüzden bazı acılara göğüs germeyi öğrenmelisin, bu acılar seni daha iyi bir insan yapar.

  Üçüncü özellik:

  Kurşun kalem, yanlış bir şey yazdığında bunu bir silgiyle silmene her zaman olanak tanır.Yaptığımız bir şeyi sonradan düzeltmenin kötü bir şey olmadığını anlamalısın,aksine bu bizi adalet yolunda tutmaya yarayan en önemli şeylerden biridir.

  Dördüncü özellik:

  Kurşun kalemin en önemli kısmı, kalemin yapıldığı ahşabı ya da dışarı yansıyan şekli değil,içerisinde yer alan kurşunudur. O yüzden her zaman kendi içine bakmalı, en çok onu korumalısın.

  Beşinci özelliği

  ise her zaman bir iz bırakmasıdır.Aynı şekilde sen de hayatta yaptığın her şeyin bir iz bırakacağını bilmeli ve her hareketinin farkında olmalısın
  .
  alıntı...  Paylaş
  Kurşun Kalemin Hikayesi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  çok güzel bir benzetme olmuş bende çocuklarıma söyleyecem inşallah bunu ..Paylaşım için Allah razı olsun... 3. 3
  evt güzeldi sağolasınız ellerinize sağlık 4. 4
  Allah sizlerden de razı olsun okuyup yorum yaptığınız için