Kıssalar Dini Hikayeler Öyküler ve Dini Hikayeler Forumundan Bedir Savaşında cemaatle namaz - Namaz Hikâyeleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bedir Savaşında cemaatle namaz - Namaz Hikâyeleri

  Reklam
  Bedir Savaşında cemaatle namaz

  Namaz kılmak o kadar önemlidir ki, eğer imkân varsa savaşta bile namazı terk etmemek gerekir. Nitekim Peygamberimiz (a.s.m.) ve güzide sahabeleri Bedir Savaşı’nın en çetin anında bile cemaatle namaz kılmışlardı. Müşrik ordusu Müslümanlardan üç kattan daha fazlaydı. Tam bir ölüm kalım mücadelesi veriliyordu. Ama Allah Resulü ve ashabı canlarını kurtarmaktan ziyade, Allah’ın huzurunda yan yana, omuz omuza namaz kılmayı seçmişlerdi.
  Yarısı namaz kılarken diğerleri savaşmış, namaz kılanlar savaşırken diğerleri namazlarını cemaatle eda etmişlerdi. Bu husus, Kur’ân’da şöyle anlatılmaktadır:
  “Savaşta mü’minler arasında bulunup da onlara namaz kıldırdığın zaman, onlardan bir kısmı seninle birlikte namaza dursunlar ve silâhlarını da yanlarına alsınlar. Onlar secde ettikten sonra geri çekilip düşmana karşı dursunlar ve yerlerine henüz namaza durmamış olan diğer topluluk gelsin. Onlar da tedbirli şekilde ve silâhlarını yanlarına alarak seninle beraber namaz kılsınlar.” (Nisa Sûresi, 102)
  Müslümanların bir kısmı namazdayken bir kişiye altı düşman düşüyordu. Buna rağmen Müslümanlar mağlûp olmamışlar, kesin bir zafer kazanmışlardı.

  Namazı Yaşayanlar/Said Demirtaş/Nesil Yayınları


  Paylaş
  Bedir Savaşında cemaatle namaz - Namaz Hikâyeleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Peygamber efendimiz namazın bir aşk olduğunu ve hangi durumda olursa olsun terk edilmemesi gerektiğini göstermiştir. Bizlerin bugün öne sürdüğü bahanelerin hangisi savaş gibi önemli bir konu ile eşit acaba?bedir savaşı ile ilgili hikayeler,  bedir savaşı hikayeleri,  bedir şavaşında namaz nasıl kılındı,  bedir savasi hikayeler,  bedir savaşıyla ilgili kıssalar,  cemaatle namaz ile ilgili dini hikaye,  bedir savaşı ile ilgili hikaye