Kıssalar Dini Hikayeler Öyküler ve Dini Hikayeler Forumundan İmamı Azam ve bal yiyen çocuk Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İmamı Azam ve bal yiyen çocuk

  Reklam
  İmamı Azam ve bal yiyen çocuk
  Bir gün büyük imam imamı Azam''ra' babası bir çocuk getirir ve çocuğunun çok bal yediği için her tarafının yara içersinde kaldığını, şifanın ALLAH''cc' dan olduğunu, çocuğunu okumasını rica eder.
  İmamı Azam''ra'' çocuğun babasına dönerek, 4o gün sonra gelmelerini ister.Baba çaresiz geriye döner ve tam 40 gün sonra büyük imama gelir.
  Ebu hanife, büyük imam çocuğa dönerek, başını okşar ve der ki:''Bir daha bal yeme evlatım'' der, çocuk ta olur amca yemem der.
  Çocuğun babası şaşkın, imamı Azam ebu hanefiye:''4o gün evvel bu dediklerini deseydin ya'' der.
  Ebu hanife hazretleri bunun üzerine:''40 gün evvel ben bal yemiştim, eğer o gün deseydim sözümü dinlemez bal yemeye devam ederdi,ben tam 40 gün bal yemedim bi iznillah çocuğun bir daha bal yemeyecek ve vucutundaki yaralar kapanacak''der.
  Gerçekten de çocuk bir daha bal yemez veyaraları kapanır.

  alıntı


  Paylaş
  İmamı Azam ve bal yiyen çocuk Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Peygamber efendimizin bir hadisi şerifinde yapmadığınız bir şeyi söylemeyin buyurmuştur. Söylenen şey yapılmayacağı için İmam Azam kırk gün sonra bal vücudundan geçtikten sonra çocuğa öğüt vermiştir. 3. 3
  Kayıtsız Üye
  bu basetdiginiz mesele imam geylani h.z. nin hikayesidir.
  dini meselelerde lütfen delil olarak kaynak gösterin.
  hikayede biraz daha uzundu.
  (islamda kadin ve aile eserinde sayifa 99-100dr gecmektedir bu olay)bal yiyen çocuğun hikayesi,  bal yiyen çocuk,  imam azam bal hikayesi,  imamı azam bal hikayesi,  bal yeme hikayesi,  bal yiyen cocuk hikayesi,  imamı azamın bal hikayesi