Eğitici Videolar ve Diğer Videolar Forumundan Şehidin Naaşını Darbecilere Bırakmamak İçin Ölümü Göze Alan Vefakar Mücahitler-Video Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Şehidin Naaşını Darbecilere Bırakmamak İçin Ölümü Göze Alan Vefakar Mücahitler-Video

  Reklam
  Mücahidlerden Büyük Bir Vefa Örneği
  Bir şehidin naaşını korumak için ölüm riskine rağmen büyük bir özveri/vefa örneği sunan bu mücahidler mi “terörist”?
  Aşağıdaki görüntüler birkaç gün önce Deyr ez-Zor’da çekildi.
  Esed güçleri ile girdikleri bir çatışmada bir mücahidin çatışma bölgesinde bulunan bir inşaat halindeki yapı içinde şehit düştüğü görülüyor. Mücahidlerden iki kişi büyük bir risk alarak yaşıyor olabileceği umuduyla ya da naaşını almak için şehidin yanına ulaşıyorlar.

  Mücahid şehit düşmüştür. Fakat kardeşleri naaşını götürme kararlılığında. Ölüm riskine rağmen büyük bir vefa duygusuyla hareket eden mücahidler, şehidin naaşını hazırladıkları sedyeye yatırıp uzun bir ip bağlıyorlar. Ve yoğun ateş hattından geçmeye çalışıyorlar.

  Bu arada çatışma sürüyor ve bir ara birkaç mücahid yoğun düşman ateşi altında sıkışıyor. Buna rağmen vazgeçmiyorlar. Tekbirler ve “İzzet Allah’ın yanındadır!” diyerek şehidin naaşını güvenli noktaya taşımayı başarıyorlar.

  Mücahidlerin video sonunda “La İlahe İllallah ve Şehid Habibullah!” sloganları eşliğinde şehidin naaşını düşmana kaptırmamanın sevincini yaşadıkları görülüyor.

  Haksöz Haber


  شاهد ماحدث للمجاهدين الأبطال على سور مطارديرالزور لسحب جثمان الشهيد  Paylaş
  Şehidin Naaşını Darbecilere Bırakmamak İçin Ölümü Göze Alan Vefakar Mücahitler-Video Mumine Forum