Hayırlı Günler, Geceler, Kandiler ve Diğer Önemli Günler Forumundan Cuma akşamı yapılacak dualar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Cuma akşamı yapılacak dualar

  Reklam
  Cuma Akşamı Yapılacak İbadetler

  Cuma Gecesi Okunacak Dualar

  Cuma Akşamı Ne Yapılır ?


  Hayırlı Cumalar.jpg  Cuma akşamı yapılacak dualar

  İbni Abbas'dan rivayet edildiğine göre Peygamber Efendi (s.a.v)şöyle buyurdu:
  "Cuma gecesi veya günü YASİN ve SAFFAT surelerini okuyan kişiye Allahu Teala dileklerini verir."
  "Her kim cuma gecesi Bakara ve Ali İmran surelerini okursa, onu yedinci kat gökle,yedinci kat yer arası kadar sevap verilir." (suyuti)

  Ebu Hureyre'den rivayetle: Cuma gecesi DUHAN suresini okuyan, sabaha affolunmuş olarak çıkar.(tirmizi)
  Ebu Umame'den rivayetle:"Her kim cuma gecesi veya günü DUHAN süresini okursa ,Allahu Teala kendisine cennette bir köşk yapar.
  Said El Hudri (r.a) dan rivayetle:"Her kim cuma gecesi kehf suresini okursa, kendisiyle Kabe arası o kişi için nur gibi parlar."


  Enes radıyu anh dan rivayet edildiğine göre, cuma gününde ve gecesinde bana çok salat okuyun böyle yapana kıyamet gününde şahit ve şefaatçi olacağım."(beyhaki)


  Cuma gecesi duası


  Allah'ım
  Habibin Muhammed Mustafa'ya,ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et.
  Ya Rabbi,,borçlularımızla,yetimlerimizle,yuvası dağılmışlarımızla,sevdiğini kaybetmişlerimizle,hastalarımızla,kırgınlarımızla, çaresizlerimizle,borçları yüzünden evine giremeyen ya da insan içine çıkamayanlarımızla,iftiraya uğramışlarımızla;
  günahlarımızla,yanlışlarımızla,eksiklerimizle,sala vatlarla,ayetlerle,surelerle, dualarla kapına gelip rahmetini arıyoruz..
  Allah'ım kapını yüzümüze kapatma. Kendi lütfun ve rahmetinle bizlere açtığın dua kapılarını bizim için hep açık tut. insana apaçık bir düşman olan şeytanın aldatmalarından bizleri koru. kereminle bize nasip ettiğin bu dua dostluğunun sürekli ve kalıcı olabilmesi için bize yine kerem et. Yasinimize ve tüm dua dostlarımıza güç,sabır,gayret,sevgi,,birlik ve beraberlik nasib et ki İZNİNLE her daim bu dua dostluğu çizgisinde senin rahmetini arayalım ve ümid edelim ve bulabilelim.

  Allah'ım!
  kendi rahmetin,bütün güzel isimlerin ve EN BÜYÜK İSMİN hürmetine bu mübarek geceyi ve arkasından gelen mübarek günü tüm dua dostlarımız,vatanımız,ordumuz,ailelerimiz ve çocuklarımız için şifa,hayır,rahmet,rızık,huzur,kavuşma,afiyet ve esenlik vesilesi kıl ve bizi bu gecenin ve günün değerini bilenlerden eyle.
  Amin Amin Amin Ya Rabbel Alemiyn..  Paylaş
  Cuma akşamı yapılacak dualar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah acze ve celle razı olsun bu güzel dua için..Amin amin amin..cuma akşamının fazileti,  perşembe akşamının önemi,  cuma akşamının önemi,  cuma gecesi duası,  perşembe akşamının fazileti,  cuma aksaminin fazileti,  bu akşamın önemi