Mumine.com ve Danışma / İstişare Mekanı Forumundan Ateist Olan Babama Nasıl Yardım Edebilirim? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ateist Olan Babama Nasıl Yardım Edebilirim?

  Reklam
  Sevgili kardeşlerim, Sizlere daha önce yazmış ateist olan babamdan bahsetmiştim. Babam bir süredir "Allah korusun", "Allah esirgesin", "Allah'a şükür" vs. gibi şeyler söylemeye başladı. Müslümanlık konusunda da olumlu bazı şeyler söyler oldu. Ben de namaz kıldığımda hep dua ediyorum Müslüman olması, Allah'a inanıp, O'na güvenmesi için. Sizlere de sormak istiyorum. Sizce neler yapabilirim? Babam çok iyi eğitimli bir adam, gençliğinde de Kuran'ı çok detaylı şekilde okumuş yani cehaletinden değil, inadından inanmıyor Allah'a. Sizler de ona dua etseniz, belki hepimizin duasıyla babamın kalbinde birşeyler değişir. Bunun dışında bana neler yapmamı önerirsiniz? Sizce neler yapsam da babama sevdirse dinimizi? Belki kimbilir babam ölmeden Müslüman olur. Acil cevaplarınızı bekliyorum. Sevgilerimle,


  Paylaş
  Ateist Olan Babama Nasıl Yardım Edebilirim? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Alıntı fatma _aliye Nickli Üyeden Alıntı
  Babam bir süredir "Allah korusun", "Allah esirgesin", "Allah'a şükür" vs. gibi şeyler söylemeye başladı. Müslümanlık konusunda da olumlu bazı şeyler söyler oldu.
  çok güzel gelişme belki kalbi incelmeye başlamıştır
  Allah (cc) hidayet versin babanıza


  Alıntı fatma_aliye Nickli Üyeden Alıntı
  Ben de namaz kıldığımda hep dua ediyorum Müslüman olması, Allah'a inanıp, O'na güvenmesi için.
  duaya devam kardeşim Allah (c.c) dilediğine
  hidayet dilediğine de dalalet verir
 3. 3
  Rabbim babanıza Hidayet verir inşallah kalbi yumuşamaya başlamış ki ALLAH ( cc) lafzını söylemeye başlamış ..inşallah tamamen Rabbim hidayete erdirir Kardesim Allah yardımcınız olsun benimde ailemde var ( dayimlar yengemler teyzemler ) ateist değiller ama İslamlada alakaları yok beni geri kafalı buluyorlar eskiden bende öyle idim Rabbim doğru yolu gösterdi elhamdulillah. Şimdi inşallah Rabbim onlarada nasip eder bu güzellikleri ..

  Selâm ve dua ile