Mumine.com ve Danışma / İstişare Mekanı Forumundan Kardeşlerim dün eşim bir kaza geçirdi;ve rabbim dualarımla korudu hamdolsun...... Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kardeşlerim dün eşim bir kaza geçirdi;ve rabbim dualarımla korudu hamdolsun......

  Reklam
  duanın önemi
  dua,ibadetin özü,müminin silahıdır;ibni abbas (r.a),peygamber efendimizin şöyle buyurduğunu nakletti:
  dikkat edin:size düşmanınızdan kurtaracak,size bol rızıklar celbedecek bir şey gösteriyorum:geceniz ve gündüzünüzde dua edin.çünkü dua müminin silahıdır."selman (r.a) den:
  kazayı ancak dua önler.
  hz.aişe (r.a) paygamber efendimiz buyurdularki:
  "dua başa gelenede fayda verir,başa gelmeyenede fayda verir.bela iner;dua ona karşı çıkar.kıyamete kadar boğuşurlar"
  inenede fayda verir demek,onu kolaylaştırır,ona karşı kişiye sabır ve tahammülü sağlar.inmeyene karşıda fayda verir demek kişi belanın geleceğini bazı belirtilerden anlar,dua eder ve bele o sayeda bertaraf olur demektir.hulasa dua zamanı dua,suküt zamanı suküt efdal ve evladır.


  kardeşlerim dün akşam rabbim eşimi bana ve bebeğimize bağışladı.arabada giderken yandan vurmuşlar.yüce rabbim korudu.sonsuz hamdüsenalar olsun.işe giderken olsun beş vakit namazda olsun sürekli dua ediyorum.rabbim dualarımı kabul etti hamdolsun,içimden siz kardeşlerimle paylaşmak geldi.en yakın zamanda bir fakire sadaka vermemiz gerek inşallah.rabbim bütün kardeşlerimizi kaza belalardan korusun.onları eşleri ve çocuklarına bağışlasın amin.


  Paylaş
  Kardeşlerim dün eşim bir kaza geçirdi;ve rabbim dualarımla korudu hamdolsun...... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  amin ecmain,geçmişler olsun ablacım ,şükür ki korumuş Rabb'im eşinizi,bağışlamış size.. 3. 3
  Sağolun teşekkür ederim büşra kardeşim,allah razı olsun evet büyük rabbim korudu hamdolsun.bana ve bebeğime bağışladı.rabbim cümlemizi böyle kaza belalardan korusun amin.. 4. 4
  AMİN AMİN geçmiş olsun ALLAHIM korumuş