http://sukuyusu.ihh.org.tr/


Su kuyuları genellikle Afrika’nın kırsal kesimlerinde, suyun olmadığı veya sağlıksız suyun bulunduğu bölgelerde açılmaktadır. Bir su kuyusu açıldıktan sonra çıkan su, bütün sağlık taramalarından geçirildikten sonra halkın kullanımına sunulmaktadır. İnsanların sağlıklı su kaynaklarına ulaşmasını sağlayan su kuyusu projeleri, Afrika’da yaygın olarak görülen hastalıkların da önüne geçmeyi hedeflemektedir.TUT ELİNİGAZZE AYAĞA KALKSIN

Gazze'de binlerce insanın vicdanları kanatan feryatları, göreceli de olsa silahları susturmayı başardı. Özgür dünyanın demokrasisi, İsrail bombardımanında yok olan binaların enkazı altında kaldı.

Evleri yıkmayı,çocukları öldürmeyi, zafer olarak niteleyenlere inat şimdi Gazze'yi yeniden inşa etme vakti. Uluslararası savaş kuralları gözardı edilerek vurulan hastaneler, okullar, evler, bombalanan altyapı kurumları tekrar inşa edilecek.

Şimdi mazlumlara sahip çıkma zamanı, şimdi Gazze'yi küllerinden ayağa kaldırma zamanı, şimdi yüreklerin acılarını dindirme, Gazze halkının yaralarını sarma zamanı.

Gazze üzerinedüşeni yaptı.

Direndi...

Tut elinden
Gazze ayağakalksın!İ HH İnsani Yardım Vakfı’nın “Siz görürseniz onlar da görecekler!” sloganıyla, 1 Nisan 2007 itibariyle hayata geçirdiği Katarakt Kampanyası ile Afrika’da yaşayan 100.000 kişi tedavi edilecek.

İHH İnsani Yardım Vakfı Dayanışma Vakfı ile işbirliği içerisinde Afrika’da toplam 10 ülkede katarakt ameliyatları yapmayı planlamaktadır. Bu ülkeler: Mali, Nijer, Burkina Faso, Somali, Etiyopya, Sudan, Gana, Benin, Togo ve Çad’dır.
Sponsor aile olun, yetimlere sahip çıkın…

Dünya üzerinde savaşlar, doğal afetler, yokluklar ve sağlık problemleri nedeniyle her gün binlerce çocuk yetim kalmakta. Sadece Irak’ta devam eden savaş boyunca yaklaşık 5 milyon çocuk yetim kaldı. Afrika’da iç çatışmalar, yokluk ve yeterli sağlık hizmetlerinin olmaması yetimliğin oluşmasındaki en büyük etkendir. Pakistan, Açe, Bangladeş gibi bölgelerdeki afetlerin oluşturduğu yıkımlar da hem yetimleri arttırmakta hem de yetimlerin yaşam koşullarını zorlaştırmaktadır. Yetimler için en büyük tehditleri insan tacirleri, organ kaçakçılığı ve fuhuş mafyası oluşturmaktadır.Paylaş
İHH: www.ihh.org.tr Mumine Forum