Mumine.com ve Danışma / İstişare Mekanı Forumundan hayat ne garip Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  hayat ne garip

  Reklam
  Aslında tam ortasındayım ömrümün demiş yazar sonu malum 35 yaşında ölmüş bu mısraların sahibi bugün insanın içinden geçenleri yazması zormuş diyerek başlıyacağım yazıma yarım kalırsa anlayın işim çıktı malum anneyim iyi giden bir evlilik normal statüte bir yaşamım var mutlumuyum çok daha mutlu günlerim vardı psikolojim alt üst yardım almıyorum evime kapandım telefonum genelde kapalı ben demi böyle olacaktım ALLAHIM tövbeler olsun şikayetim kendimden nefsimden gücümün bittiği yerdeyim sen bana darılmadısan gücenmediysen bu bana yeter anlatamadıklarım için üzgünüm biyerde okumuştum derdinize sahip çıkın sağda solda bırakmayın bırakırsam nolurki bilmiyorum bırakmadım yüklendim gidiyorum yarınlar güzel olsun ALLAH imtihanı kolay geçenlerden eylesin duamız uzar daha dua etmek güzel duayla kalın


  Paylaş
  hayat ne garip Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  esselamu aleykum kardeşim içten kelimelerin beni duygulandırdı. Bu dünya imtihan dünyası her birimiz kendi payımıza düştügü kadar imtihan ediliyoruz Rabbım imtihanlarımızı kolaylaştırsın.Allah tövbeleri kabul edendir Rabbım kabul eylesin tövbelrimizi.

  MERYEM (19.60):" Tövbe eden, iman edip hayra ve barışa yönelik iyi iş yapan müstesna. Böyleleri cennete girecekler ve hiçbir şekilde haksızlığa uğratılmayacaklar."


  bende okudugum bir yazıyı paylaşayım kardeşim

  Dünyadaki imtihan ortamında, sağduyu sahibi insana düşen, vicdanının sesini dinleyip, Allah'ın kendisini bir denemeden geçirdiğini hiçbir şekilde unutmamaktır. Samimi kalple Allah'a yönelen bir insan karşısına ne tür bir zorluk çıkarsa çıksın, mutlaka bir kolaylıkla karşılaşacak ve doğruyu bulacaktır. Bu imtihan dünyasının en büyük sırlarından biri, iman edenler için mutlak bir kazançla noktalanmasıdır. En büyük kazanç ise hiç şüphesiz, iman edenlerin bu denemeler karşısında gösterdikleri güzel ahlak, cesaret ve metanetin, onların ahiretteki karşılıklarını ve derecelerini artıracak olmasıdır. Allah müminleri Kuran'da şöyle müjdelemiştir:

  Hiç şüphesiz Allah, müminlerden -karşılığında onlara mutlaka cenneti vermek üzere- canlarını ve mallarını satın almıştır... (Tevbe Suresi, 111)

  ...Şu halde yaptığınız bu alışverişten dolayı sevinip-müjdeleşiniz. İşte 'büyük kurtuluş ve mutluluk' budur. (Tevbe Suresi, 111)
 3. 3
  Aleykümselam kardeşim paylaşımın için teşekkürler İmtihanımda ilk sorduğum neden ben oldu cevap.tek değilsindi bak etrafına kaç kişi var hatta daha kötüsü var sustum sonra Allahım beni hiç sevmedinmi dedim sevdim baksana verdiklerime dedi içimden bises keşke dedim sonra ah keşke sana layık kul olsaydım belki bunları yaşamazdım sustu içimdeki ses ama anladımki geç değil sıkıntılar bize uyarı amaçlı gelir kefaret olur benim unuttuğum yerde beni unutmayan Allahım var .....10 kasımdan sonra doğum hikayemi anlatacağım yaşadıklarımıda .... 4. 4
  Allah Te'ala Hz. retleri yarattıkları mahlukatlara karşı son derece saygılıdır.Yani sonsuz saygı dersek daha yerinde olur.Kur'anda belirtildiği gibi her şey çift yaratılmıştır.Cennet ve cehennem.Yarattığı mahlukatları direk Rabbimiz cennete ve cehenneme atsa idi cehenneme gidien kulları şunu sormazmıydı " Ya Rab bizi neden cehenneme attın"

  O halde Rabbimiz bize sonsuz saygısı sebebi ile bir dünya arenasında yaşam sağlamış ve yaptıklarımızdan dolayı cennet yada cehennemlikler bu arenanın sonunda belli olsun.

  Ku'anda belirtildiği gibi "Siz sadece inandık demeniz ile bırakılacağınızı mı sandınız...

  Rabbimiz, imtihanımızı, rızasıyla vermeyi nasip etsin cümlemize.. selam ve dua ilekardeşim