Çocukların Eğlence mekanı ve Çocuklara Masallar Forumundan Ev faresi ile Kır faresi(çocuk masalı) Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ev faresi ile Kır faresi(çocuk masalı)

  Reklam
  Ev faresi ile Kır faresi(çocuk masalı)

  EV FARESİ VE KIR FARESİ
  Zamanın birinde ev faresi ile kır faresi çok iyi arkadaş olmuşlar.Bir gün kır faresi, arkadaşı ev faresini evine yemeğe davet etmiş.Ev faresi bu daveti kabul etmiş.Kır faresi arkadaşına darı çorbası ikram etmiş.Ev faresi:
  "Bu ne biçim yemek böyle! Başka yemeğin var mı?" demiş. Kır faresi: "Ben bundan başka yemek bilmem. Her öğünümde de bunu yerim." demiş.Ev faresi arkadaşının bu durumuna çok üzülmüş.Onu evine davet etmiş.
  "Buyur, bana gel sana hiç yemediğin yemekler ikram edeyim." demiş.Bu davete çok sevinen kır faresi o günü beklemeye başlamış.Davet günü gelince erkenden arkadaşının evine gitmiş.Birde ne görsün! Sofrada çeşitli yemekler, peynirler, baklavalar,börekler duruyormuş. Vakit kaybetmeden oturmuşlar. Daha başlamadan bir ses duyulmuş. Kır faresi hemen: "Bu ses de nedir kardeş? Kim olabilir?" diye sormuş. Ev faresi de: "Ev sahibi olabilir." demiş. Kır faresi telaşlanmış: "Peki bu kedi de olabilir mi?" diye sormuş. Ev faresi de: "Elbette olabilir." demiş. Kır faresi birdenbire korkuya kapılmış. Yerinden kalktığı gibi köşedeki bir deliğe girip gizlenmiş. Ev faresi de yanına gizlenmiş. Bir süre sonra sesler kesilmiş. Ev faresi:"Sesler kesildi kardeş. Haydi yemeklerimiz soğumadan sofraya oturalım." demiş. Kır faresi: "İstemem arkadaşım. Çeşit çeşit yemekler olmaz olsun. Korku içinde baklava börek yiyeceğime, huzur içinde çorbamı içerim daha iyi!" demiş. Daha sonra kır faresi yerinden kalktığı gibi özgürlük içinde kırlara doğru koşmuş.
  alıntıdır  Paylaş
  Ev faresi ile Kır faresi(çocuk masalı) Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah razı olsun kır faresi ne güzel bi ders vermiş 3. 3
  Allah razı olsun kardeş gerçektende insan mutlu huzurlu ve özgür olduğu ortamlarda daha mutludur... 4. 4
  bende katılıyorum size hureyre kardeş emeğinize sağlık 5. 5
  okuyup yorum yaptığınız için Allah sizlerden razı olsun kardeşlerimev faresi ile kır faresi,  kent faresi ile kır faresi masalı,  kent faresi ile kır faresi hikayesi,  kent faresi ile kır faresi hikayesi ingilizce,  kent faresi ile kır faresi özeti,  ev faresi ile kır faresi hikayesi ,  kır faresi ile ev faresinin ingilizcesi