Çocuk Büyütürken ve Çocuk Sağlığı Forumundan Bebek Beklerken Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebek Beklerken

  Reklam
  Bebek Beklerken

  Gebelik süreciyle birlikte ailelerde telaşlı hazırlıklar da başlar.Gelecek bebeğin giysileri, yatağı ve odası, diğer gereksinimleri hazırlanmaya başlanır. Bu yazımızda, bebek alışverişi için anne baba adaylarına bazı ipuçları vereceğiz. Elbette, bazı malzemeler bebek doğduktan sonra o zamanki koşullara göre temin edilebilir. Ancak, ilk haftaların yoğun ve yorucu geçeceğini düşünerek temel hazırlıkları tamamlamak tercih edilmelidir.
  Bebek Giysileri

  Bebeğe giysi alırken, ilk aylarda hızla büyüyeceğini göz önünde tutarak çok sayıda küçük boy giysi almamakta yarar vardır. İlk günler için birkaç parçayla yetinip 3-6 aya göre olanlardan daha fazla almak uygun olacaktır. Bir diğer önemli nokta da, bebeğin güvenliği açısından düğme, uzun bağcık, kurdele gibi aksesuarlardan kaçınmaktır. Pamuklu giysileri tercih etmek uygun olacaktır.
  Bebeğe gerekecek temel giysiler:
  Pamuklu badi ve zıbın türü iç giysileri - Çok sık kirleneceği için çok sayıda alınması iyi olur .
  Tulumlar
  Pijama takımları
  Patik, çorap
  Eldiven - Bebeğin tırnakları kesildikten sonra, evde eldiven giymesini önermiyoruz. Özellikle emme sırasında anneye dokunması gereklidir . Ancak kış için, ev dışında kullanmak üzere birkaç eldiven alınabilir.
  Şapka
  Kapüşonlu mont, hırka


  Paylaş
  Bebek Beklerken Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebek bekleyen ebeveynler, doğumdan önce bazı hazırlıkları yapmaları gerekmektedir. Hastaneye giderken yanlarında anne ve bebek için lazım olacak bazı gereksinimleri önceden hazırlamaları gerekir.bebeklerde eldiven ne zaman çıkarılmalı,  bebek eldivenleri ne zaman çıkarılmalı