Çocuk Büyütürken ve Çocuk Sağlığı Forumundan Anne Sütü Gelmezse Ne Yapılır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Anne Sütü Gelmezse Ne Yapılır?

  Reklam
  Özellikle sezaryen ile doğum yapan annelerde, süt hemen gelmeyebilir. Ancak eğer bebek çok düşük kilolu, erken doğan bir bebek değilse vücudundaki enerji depoları, ona anne sütü gelene kadar (birkaç gün) yetecektir. Bu sırada kolostrumu alması hem bağışıklık sistemini destekleyecek, hem de bebeğin emme uyarısıyla sütün gelişi kolaylaşacaktır.


  Paylaş
  Anne Sütü Gelmezse Ne Yapılır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebek doğar doğmaz anne sütü verilmesi bebeğin bağışıklığını güçlendirmesi için gereklidir. İlk sütün gelmediği zamanlar olur. Bebek emdikçe zamanla sütte artacaktır. 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Meraba ben bir aylık anneyim ama sütüm bir anda gelmemeye başladı ne yapabyapabilirim 4. 4
  yeni doğum yapan kadının sütü gelmezse

  Öncelikle doktorunuzdan bilgi alın.  • Günde en az üç bardak süt içilmeli ya da bolca yoğurt yenmelidir.
  • Yoğurt ayran yapılarak içilmelidir.
  • Hamur tatlıları, aşırı şekerli yiyecekler yenilmemelidir. Tatlı seviliyorsa daha çok komposto, muhallebi türleri seçilmelidir.
  • Her gün iki tabak etli yemek yenmelidir. Bu olanak yoksa fasulye,nohut gibi baklagillerden yenilmesi gerekir. Kıymalı sebze yemekleri bunların yerine yenilebilir.
  • Günde dört dilim ekmek yemek yeterlidir.
  • Anne yeşil sebze ve meyvelerden istediği kadar yiyebilir. Özellikle mevsim sebze ve meyveleri hem bebeğe bazı vitaminler sağlar, hem de anne vücudu için çok yararlıdır.
  • Annenin su ihtiyacı normalden fazladır. Su ihtiyacının giderilmesi için kompostoların, çorbaların ve sulu sebze yemeklerinin yararı olabilir.
doğumdan sonra süt gelmezse,  süt gelmezse,  yeni doğum yapan kadının sütü gelmezse,  doğumdan sonra anne sütü gelmezse,  süt gelmezse ne yapılmalı,  doğumdan sonra süt gelmezse ne yapılmalı,  doğumdan sonra süt gelmezse ne yapmalı