Çocuk Büyütürken ve Çocuk Sağlığı Forumundan Lösemili Çocuklar Hastanesi Ankara Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Lösemili Çocuklar Hastanesi Ankara

  Reklam
  Lösemili Çocuklar Hastanesi
  Şunu daha büyük bir haritada görüntüle:
  LÖSEV
  LÖSEV, 24 Eylül 2000 tarihinde, lösemili çocuklara özel, modern tıbbın tüm olanaklarını bünyesinde barındıran 2000'li yılların Lösemili Çocuklar Hastanesi-LÖSANTE'yi kurmuştur.Lösante bir hastane için; yataklı servisler, yoğun bakım, ayaktan tedavi üniteleri gibi gerekli olan tüm altyapıya sahiptir. Çağdaş standartların üzerinde yapılan, modern bir kan bankasının yanısıra gelişmiş laboratuvar koşullarına da sahip olan hastanemizde ailelerimizi barındıracağımız üniteler mevcuttur. Hastanemizin başka bir katı ise tiyatro, sinema, resim, müzik, oyun ve bilgisayar odaları olarak hazırlanarak, çocuklarımızın hastane ortamında bile eğitim almalarına ve iyi vakit geçirmelerine olanak tanımaktadır.Bu hastanede 13 yılda 400'ü aşkın lösemili ve kan hastası yavrumuz muayeneden tahlile, kan temininden pijamasına kadar tamamen ücretsiz tedavi olmaktadır. %87'sinin geliri yoksulluk düzeyinin altındadır ve %12'sinin hiçbir güvencesi bulunmamaktadır.3 yıllık tedavileri tamamen biten 100'ü aşkın hastamız yaşama "yeniden merhaba" diyerek sağlıklarına kavuşmuşlardır.Ama ne yazık ki her yıl 1200 - 1500 çocuğumuz lösemi hastalığına yakalanmaktadırlar. Ve löseminin tedavisi 250 000 - 500 000 TL'yi (250-500 milyar TL) bulmaktadır.Hastanemizin 1 yıllık (2011) verilerine bakıldığında:
  • 2235 hasta ayaktan tetkik ve tedavi edilmiş,
  • 380 hasta yatarak tedavi almış görünmektedir.

  (2013) Tedavi ettiğimiz hastaların güvencelerine göre dağılımları:

  Hiçbir Güvencesi Olmayan 118
  Yeşilkart 21
  Güvencesi Olan 2386
  Sosyal Güvenlik Kurumu her şeyi ödüyor mu?
  Rakamlarla ifade edecek olursak; bugüne kadar yaklaşık 300 hasta tedavi almış ve almaktadır.
  Ortalama bir hasta maliyetini 250.000 (ikiyüzellimilyar) TL olarak değerlendirirsek 250.000 x 300 = 75.000.000 TL (yani yetmişbeştrilyon lira)
  Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bugüne kadar ödenen para 709.000 TL (yediyüz dokuz milyar) (yüzde biri bile değil)
  Biz hastanemizde ilacını, pijamasını, pirincini, ekmeğini hatta oyuncağını bile bağış bularak bu inanılmaz hizmeti yürütüyoruz.
  Biz hastalarımız arasında zengin fakir farkı gözetmeksizin herkese eşit, parasız ve mükemmel bir sağlık hizmeti veriyoruz. Zaten bizim hastalarımızın %87’si çok yoksul ve %12’sinin hiçbir güvencesi bulunmamaktadır.
  Bir şans yüzlerine gülüp LÖSANTE'YE gelemeselerdi belki de bugün hayatta olmayacak olan bu yavrularımıza sizlerin destekleri ile hayat verdiğimiz için mutluyuz, gururluyuz.


  Hastanemizde;14 Yataklı Ünite
  2 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesi
  12 Yataklı Ayakta Tedavi Üniteleri
  4 Poliklinik Odası
  2 Acil Müdahale Odası
  Hematoloji-Mikrobiyoloji-Laboratuvarları
  Kan Bankası
  Radyoloji (CT,USG,Röntgen Üniteleri)
  Bilgisayar odaları
  Sinema salonu
  Uğraş odaları
  Spor odaları bulunmaktadır.

  Lösemi tedavisinde sevincin, moralin ve yaşama sımsıkı bağlanmanın en az ilaçlar kadar önemi vardır. Bunun bilincinde olan yöneticilerimiz ve bilimsel kadromuz hastane içerisinde her türlü sosyal imkanın sunulması için çabalamaktadırlar.
  Bunun yanı sıra bir çocuğu annesinden ayırmanın ne kadar yanlış olduğu inancındayız. Bu nedenle hastanedeki odalarımız bir refakatçi anne + bir çocuk yatabilecek şekilde tek kişilik lüks odalar şeklinde düzenlenmiştir. Annelerine sarılarak, onların güvenini hissederek tedavi olan çocuklarımızın yüzü her zaman gülmektedir.
  Dahası lösemili yavrularımızın bol oksijenli yemyeşil bir bahçede spor yapmaları, oyun oynamaları ve eğlenmeleri için kocaman bir alan sadece onlara ayrılmıştır.
  LÖSANTE LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HASTANESİ
  TURGUTLU SK. NO:30 GOP. ANKARA
  Tel: 0 312 446 46 06

  www.losev.org.tr  Paylaş
  Lösemili Çocuklar Hastanesi Ankara Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İki buçuk yaşında altındaki çocuklarda daha çok görülen bu hastalık çocuklar daha ne olduğunun farkında olmadan büyük bir hastalıkla mücadele ediyor. Allah tüm hastalara şifa ailelerine de şifa nasip etsin.