Çocuk Büyütürken ve Çocuk Sağlığı Forumundan uykuda hareket eden ve konuşan çocuk Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  uykuda hareket eden ve konuşan çocuk

  Reklam
  Uykuda hareket eden ve konuşan çocuk: Uyurken konuşan çocuklar ender değildir. Merak etmeyin. Uyurken başını yatağına vuran çocuğun durumu ise Ritmik hareketler konusunda belirtilmiştir.
  Eğer uykuda yaptığı hareketler, görünüşünü, iştahını ve tenini bozar durumdaysa, rahat bir uyku için gerekli her şeyin tam olup olmadığını kontrol edin: hafif bir akşam yemeği, sessizlik, etkileyici nedenlerin ortadan kaldırılması, 18-20 derece ısıda bir oda, hafif gece elbiseleri ve bir tek yorgan veya battaniye.
  Bu maddesel nedenler dışında, çocuğun hislerini etkileyen bir durum (kıskançlık, terkedilme hissi, şahit Olduğu bir kavgadan meydana gelen korku, aşırı disiplin,) onun uykusunu bozar. Ana babasıyla aynı odada yatan çocuğun uykusu çoğunlukla hareketlidir. Belki gece bunun farkına varmazsınız, fakat gündüz yüzünün kötü görünüşü bunu belli eder: çoğu kez, sakin bir şekilde uyuduğu sanılan bir çocuğun gözleri faltaşı gibi açıktır. Çocuklarını odalarında yatıran ana baba bunu hiçbir zaman unutmamalıdır. Burada ana – babanın sorumluluğu çok büyüktür, sonuç, geçici bir uyku rahatsızlığından çok daha ileri gider. Bazı hislerle çocuğun hayat hakkındaki düşünceleri bozulur ve karışır. Çünkü, küçük sanılan çocuk, herşeyi görür, herşeyi işitir ve kafasında herşeyi kaydeder.
  (alıntı)


  Paylaş
  uykuda hareket eden ve konuşan çocuk Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  eğer çocuk uyurken sürekli hareket ediyor veya sürekli konuşuyorsa ruhsal anlamda veya bedensel olarak onu rahatsız eden bazı durumları ortadan kaldırmakla sorunu çözmek yerinde olur.bebeğim uyurken çok hareketli,  bebeğim uykusunda çok hareket ediyor,  Bebeğim uyurken çok hareket ediyor,  bebegim uykusunda cok hareket ediyor,  uykusunda konuşan için dua,  bebeğim uyurken hareket ediyor,  uykusunda konuşan kişinin okuyacağı dua