Çocuk Büyütürken ve Çocuk Sağlığı Forumundan Bilgisayarlar Uyuşturucudan Tehlikeli - Çocuk Sağlığı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bilgisayarlar Uyuşturucudan Tehlikeli - Çocuk Sağlığı

  Reklam
  Bilgisayarlar Uyuşturucudan Tehlikeli
  Bilgisayar Tehlikesi - Bilgisayar Bağımlılığı  Bilgisayarla yatıp kalkan çocuk sayısın her geçen gün artıyor. Psikolog Özlem Nemli, Bu sorun uyuşturucudan daha tehlikeli bir boyuta doğru gidiyor dedi.  Özellikle çocuklar arasında giderek artan bilgisayar bağımlılığı korku yaratıyor. Bilgisayarla yatıp kalkan çocuk sayısın her geçen gün artıyor. Psikolog Özlem Nemli, Bu sorun uyuşturucudan daha tehlikeli bir boyuta doğru gidiyor dedi.

  Son yıllarda yaygınlaşmasıyla birlikte insan hayatına giren bilgisayarın toplumun büyük bir kesimi tarafından amaç dışı kullanıldığını belirten İmperyal Hastanesi psikiyatri uzmanı Özlem Nemli “Daha az okuyan, daha az konuşan ve daha az sosyalleşen bir gençlik oluşmaya başladı. Bilgisayara bağımlısı çocuk sayısı gün ve gün artıyor.

  Piyasadaki oyunların çoğu eğitici olmadığı gibi hiç bir zamanda bitmiyor. Oyunlar devamlı kendini yeniliyor ve level atlayarak devamlılık arz ediyor. Çocuklarımız bir tur daha diye bilgisayarım başından kalkmıyorlar. Bu bir istiladır, oyunların yasaklanması gerekmektedir. Geleceğimiz avuçlarımızın arasından kayıp gidiyor” dedi.

  Bilgisayar Uyuşturucu Gibi

  Bilgisayara bağımlılığının, uyuşturucu bağımlılığı gibi olduğunu söyleyen Psikolog Nemli,” Uyuşturucu müptelası, kriz esnasında kendinden geçiyor, çocuklarımız da bilgisayara oyunu almak için ya da oynamak için o derece kendinden geçiyor. Gece yarısı annesinin babasının odasına girerek bana bilgisayar oynatın diye ortalığı kaldıran bir nesil yetiştiriyoruz. Bu çok tehlikeli bir durum. Gençliğimize karşı yapılan bir istila. Oyun cd’leri bence yasaklanmalı. Çünkü ilerleyen yıllarda bu sorunla yüzleşmek durumuna geleceğiz,” dedi.  Paylaş
  Bilgisayarlar Uyuşturucudan Tehlikeli - Çocuk Sağlığı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Günümüz bilgisayar çağı olduğundan çocuklarda artık zamanlarının bir çoğunu bilgisayarın başında geçiriyor. Bilgisayara bağımlı oluyorlar buda bir çeşit uyuşturucu kadar çocuklarımıza zarar veriyor.