Çocuk Büyütürken ve Çocuk Sağlığı Forumundan Okul Başarısızlığı Şizofreniye İşaret Edebilir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Okul Başarısızlığı Şizofreniye İşaret Edebilir

  Reklam
  Okul Başarısızlığı Şizofreniye İşaret Edebilir - Okul Öncesi Eğitim - Okul Başarısızlığı Şizofreniye İşaret Edebilir  Okul Başarısızlığı Şizofreniye İşaret Edebilir


  Okul başarısızlığının ileride şizofreniye yakalanma konusunda yüksek bir riski de beraberinde getirdiği kaydedildi.

  LONDRA - Okul başarısızlığının ileride şizofreniye yakalanma konusunda yüksek bir riske işaret edebileceği kaydedildi. İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye göre, İngiliz ve İsveç'li araştırmacılar 1973 ve 1983 arasında doğan 900 bin çocuğu takip ettikleri çalışmada, okul başarısızlığının ileride şizofreniye yakalanma riskini artırabileceği sonucuna ulaştılar

  Ancak, BBC, bir akıl sağlığı yardım derneği yetkilisinin, hastalığın düşükten çok yüksek zekayla bağlantılı olduğu şeklindeki görüşüne yer verdi.

  Haberde, şizofreninin insanların sesler duymasına ve paranoid hezeyanlar yaşamasına neden olan bir hastalık olduğu bildirilirken, sıklıkla 10' lu yaşların sonunda veya 20'li yaşların başında ortaya çıktığı bildirildi.

  alıntı  Paylaş
  Okul Başarısızlığı Şizofreniye İşaret Edebilir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Okul başarısızlığının bir çok nedeni olabilir. bu nedenlerden bir tanesi de uzmanlara göre ileri ki dönemlerde şizofreni görülme olasılığının olmasıdır. Bu gibi durumlarda çocuklarımıza derslerde başarısız oldukları zaman araştırıp nedenlerini belirleyelim.