Çocuk Büyütürken ve Çocuk Sağlığı Forumundan Çocuklarda soğuk algınlığı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  QWW

  Reklam

  Çocuklarda soğuk algınlığı, nezle, grip

  Reklam
  BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ  ÇOCUKLARDA SOĞUK ALGINLIĞI NEZLE GRİP


  Alman kanunlarına göre düzenlenen modern bitkisel ilaçlar çocuklarda farklı uygulanır. Çocuklar yetişkinlerin küçük hali değildir, gelişme halinde olan bir varlıktır. Bu nedenle çocuklarda kullanılacak bitkiler, gelişimi engellemeyecek ve zararlı olmayacak şekilde özenle seçilmiştir, bu arada tadı ve kokusu da dikkate alınmıştır.
  Pratikte hekimlerin tavsiye ettikleri bazı karışımlar burada belirtilmektedir.

  Grip çayı:
  Söğüt kabuğu 30 gr
  Ihlamur çiçeği 40 gr
  Papatya çiçeği 10 gr
  Keçisakalı 10 gr
  Turunç kabuğu 10 gr

  Bu çay terletici ve ateş düşürücüdür. 1 yemek kaşığı karışımın üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir, süzülür. Günde 3-4 defa birer fincan mümkün olduğunca sıcak olarak içilir.


  Terletme çayı:
  Ihlamur çiçeği 80 gr
  Nane 20 gr

  Bu çay ateş düşürücüdür. 1 yaşından itibaren çocuklarda kullanılabilir. 1 çay kaşığı karışımın üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir, süzülür. Günde çok defa çayı taze hazırlanarak birer fincan mümkün olduğunca sıcak olarak içilir, çocuğun üzeri sıkıca örtülür.

  Terletme çayı:
  Ihlamur çiçeği 70 gr
  Keçisakalı 10 gr
  Nane 15 gr
  Turunç kabuğu 5 gr

  Bu çay terletici ve ateş düşürücüdür. 1-4 yaş arası 1 çay kaşığı, 4 yaşından itibaren 1 yemek kaşığı karışımın üzerine 1 fincan (150 ml) kaynar su ilave edilir, ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir, süzülür. Günde bir defa 1,5-2 fincan mümkün olduğunca sıcak olarak içilir, çocuğun üzeri sıkıca örtülür.

  Kaynak: Dr. Ahmet Toptaş, Alman kanunlarına göre düzenlenip izin verilen BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ, Gonca Yayınevi, İstanbul 2009, ISBN: 978-9944-790-31-4, (0212)5285076-5286005.


  Paylaş
  Çocuklarda soğuk algınlığı, nezle, grip Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Çocuklar yetişkinlere göre daha hassas oldukları için daha kolay bir şekilde hastalıklara yakalanmaları mümkün. Fakat hastalandıklarında yakalandıkları hastalığı iyi tanımak ve ilacı ona göre vermek gerekir. Çünkü soğuk algınlığı ve grip birbirine karıştırılmaktadır.