Eğitim Bölümü ve Çocuk Eğitimi Forumundan 2 Yaşındaki Bir çocuk Ayrı Odada Yatmamalı.​.. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  2 Yaşındaki Bir çocuk Ayrı Odada Yatmamalı.​..

  Reklam
  Tarih: 17 Haziran 2011 20:20 Soru: İyi günler benim iki yaşında bir kızım var. Geceleri 3 gibi bağırarak uyanıyor, çığlıklar atıyor ve biz onu 5-10 dakika sakinleştiremiyoruz. Araştırdım ve gece terörü olabileceğini düşünüyorum. Ama kızım ben odaya girdiğimde ’anne git’ diye daha çok bağırmaya başlıyor, babasını istiyor ve ben odadan çıkmadan sakinleşmiyor. Aramızda büyük sorunlar var yanımızda birileri varken yanıma gelmiyor, gitmemi istiyor, benimle ilgilenmiyor bütün gün gece bile kim varsa onunla olmak istiyor kayınvalidem yaklaşık 1 yaşına kadar baktı bu yüzden olabilir mi? Lütfen yardım edin.
  Cevap: Değerli Seda Hanım,
  Mesajınızdan anladığım kadarı ile 2 yaşındaki bir çocuk annesinden ayrı bir odada yatıyor… Öyle mi? Yoksa yanlış mı anlıyorum…
  Eğer böyle ise durum, çocuğunuzu odanıza alın, ayrı beşikte olabilir yattığı yer ama aynı odada yatın…
  Eğer kızınızı 2 yaşından önce odasını ayırt etti iseniz, o takdirde kendi yatağınızda bir süre yatırın ki, sizinle kaybettiği güven duygusunu yeniden kazanmaya adım atmış olasınız.
  Selamlarımla
  Adem Güneş


  Paylaş
  2 Yaşındaki Bir çocuk Ayrı Odada Yatmamalı.​.. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İki yaşında bir çocuk kendi korkuları ile yüzleşmek için daha çok küçüktür. Ayrı yatırılmalı fakat farklı bir odada uyutulması onun duygu ve düşünceleri açısından zararlıdır.