Eğitim Bölümü ve Çocuk Eğitimi Forumundan Baba Geldiğinde Anneyi Dinlemiyor​sa çocuk, Anne Baskısı Yaşıyor Olabilir..​. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Baba Geldiğinde Anneyi Dinlemiyor​sa çocuk, Anne Baskısı Yaşıyor Olabilir..​.

  Reklam
  ​.Tarih: 7 Ağustos 2011 10:19 Soru: Selamın Aleyküm Hocam Allah razı olsun sizden. Sorum oğlum pantolun giymek istiyor. Dışarı çıkarken de evdeyken de aşırıya gidiyor. Giydirdim de ama daha da fazla her zaman giymek istiyor giyime aşırı düşkün ne nasıl davran malıyım? İkincisi de hocam babasına aşırı düşkün baba yokken iyiyiz. Giyim sorunumuz hariç diğer konularda baba gelince beni dinlemiyor? İkinci ye yeni hamile kaldım. Neler yapmalıyım? Nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Algılamada da güçlük çekiyor bana göre babası kabul etmiyor ama. Çok teşşekkür ederim.
  Cevap: Merhaba Fatma Hanım, Eğer çocuğunuz babası geldiğinde sizi dinlemiyor ise, sizin baskınız altında yetişiyor ve babası gelince bu baskıdan kurtulduğu için sizden kurtulmanın rahatlığını yaşıyor olabilir… ki birçok çocukta böylesi bir durum olur… anneler çocukları ile birlikte oldukları için farkına varmadan çok ezip, kural koyup, çocuğu bunalttığı için baba geldiğinde çocuk annenin bu baskılarından kurtulmanın sevinci ile anne ile irtibatı keser… Yapacağınız şey, çocuğunuzu gündüzleri bunaltmayın… Aile toplantılarına başlayın ve eşinizin desteğini alın… Pantolon giymesinde ne mahsur olabilir anlayamadım? Bırakın giysin ve giyimine düşkün olsun bu kötü bir şey değil ki?
  Selamlar
  Adem Güneş


  Paylaş
  Baba Geldiğinde Anneyi Dinlemiyor​sa çocuk, Anne Baskısı Yaşıyor Olabilir..​. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bütün günlerini anneleriyle geçiren çocuklar annelerinin koymuş olduğu kurallardan sıkılabilir. Akşam babaları eve geldiğinde çocukla artık baba ilgileneceğinden çocuğun psikolojisine göre rahatlamış oluyor.