Eğitim Bölümü ve Çocuk Eğitimi Forumundan çocuklarınızı çok öpünüz, her öpücük için cennette dereceler vardır” Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  çocuklarınızı çok öpünüz, her öpücük için cennette dereceler vardır”

  Reklam
  Aydede minik yıldızları etrafına toplamıştı. Onları kollarının arasına alıyor, kucaklayıp öpüyordu. Bir diğer yandan da “Sevgili Ebeveynler! Cennet’te evinin güzel olmasını isteyenler çocuklarını çok öpsün” diyordu. Onu gören anne-babalar da Aydede’nin etrafına toplandılar. Ona; “Sevgili Aydede! Bu gün bayram mı, seyran mı; bu kutlama neden?” diye sordular.

  Aydede başını kaldırıp şöyle dedi; “Artık her gün benim için bayram. Çünkü Peygamberimiz’in (s.a.v) bir hadisini öğrendim. Efendimiz (s.a.v); ‘Çocuklarınızı çok öpünüz, çünkü her öpücükte sizin için cennet’te dereceler vardır’ buyurmuş.”

  Aydede bunları söyledikten sonra sözlerine şöyle devam etti; “Peygamberimiz’in (s.a.v) çocukları çok sevdiğini daha önce de sizlere anlatmıştım. Kedilerin babası diye bilinen Ebu Hureyre (r.a) peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) çocuklarla olan hatıralarını anlatırken şöyle diyor; “Bir gün bir adam, Peygamber Efendimiz’in huzuruna geldi. Yanında da bir çocuğu vardı. Adam ikide bir çocuğu kucağına alıp seviyordu. Peygamber Efendimiz onu görünce; ‘Sen buna nasıl şefkat gösteriyorsan, Allah da sana, senin şefkatinden daha çok şefkat eder’ buyurdular.”

  Bu güzel hatıranın ardından Aydede sözlerine şöyle devam etti: “Peygamberimiz karşılaştığı her çocuğa selam verirmiş. Çocuklarla arkadaşça konuşur, onların yanında çocuklaşırmış. Yolda yarış yapan çocuklar görse onlara katılırmış.

  Neşe ve sevincine ortak olurmuş. Artık ben de çocuklarla daha fazla ilgilenmeye, onlara daha fazla sevgi göstermeye karar verdim. Çünkü onlar bizim için cennetin anahtarı gibiler.”

  Aydede’nin bu sözleri anne ve babaların da çok hoşuna gitti. Ve tüm anne-babalar sevgiyle minik yıldızlara sarılıp onları öptüler.

  Yazar:
  Ailem Dergisi


  Paylaş
  çocuklarınızı çok öpünüz, her öpücük için cennette dereceler vardır” Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Belki yetişkinler için basit ve alışılagelmiş bir sevgi göstergesi olsa bile bir öpücük ve onlara gösterilen şefkat için Allah bize cennetin derecelerini garantilemesi önemini göstermektedir.