Eğitim Bölümü ve Çocuk Eğitimi Forumundan bir hikaye... İNSAN VE DÜNYA... Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  bir hikaye... İNSAN VE DÜNYA...

  Reklam
  Adam,bir haftanın yorgunluğundan sonra Pazar sabahı kalktığında bütün haftanın yorgunluğunu çıkarmak için eline gazetesini aldı ve bütün gün miskinlik yapıp evde oturacağını düşündü.
  Tam bunları düşünürken oğlu koşarak geldi ve sinemaya ne zaman gideceklerini sordu. Baba oğluna söz vermişti bu hafta sonu sinemaya götürecekti ama hiç dışarıya çıkmak istemediğinden bir bahane uydurması gerekiyordu. Sonra gazetenin promosyon olarak dağıttığı dünya haritası gözüne ilişti. Önce dünya haritasını küçük parçalara ayırdı ve oğluna eğer bu haritayı düzeltebilirsen seni sinemaya götüreceğim dedi sonra düşündü:
  -Ohh be kurtuldum en iyi coğrafya profesörünü bile getirsen bu haritayı akşama kadar düzeltemez.
  Aradan on dakika geçtikten sonra oğlu babasının yanına koşarak geldi ve “baba haritayı düzelttim,artık sinemaya gidebiliriz”dedi.
  Adam önce inanamadı ve görmek istedi. Gördüğünde de hala hayretler içindeydi ve bunu nasıl yaptığını sordu. Çocuk şu cevabı verdi:
  - Bana verdiğin haritanın arkasında bir insan vardı.
  İNSANI DÜZELTTİĞİM ZAMAN
  DÜNYA KENDİLİĞİNDEN DÜZELDİ.
  * Bu mektubu alan ve okuyan kardeşlerimizin de ilk hedefi, kendisini gerçekten düzeltmek olur inşAllah..  Paylaş
  bir hikaye... İNSAN VE DÜNYA... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  hatice bacım ne güzel bize bir şeyler hatırlatan yazı ellerinize sağlık RABBİM razı olsundünya ile ilgili hikaye,  dünyayla ilgili hikayeler,  dünyamız ile ilgili hikayeler,  dünya ile ilgili çocuk hikayeleri,  dünya ile ilgili hikayeler,  dünyayla ilgili hikaye,  dünyamız hakkında hikayeler