Çeyiz Köşesi ve Çeyizimiz için tavsiyeler Forumundan Evlenirken mobilyalarımızı nasıl seçeriz? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Evlenirken mobilyalarımızı nasıl seçeriz?

  Reklam
  Çeyizimiz için tavsiyeler-Evlenirken mobilyalarımızı nasıl seçeriz?


  Evet sıra yine önemli bir detayda..Mobilya !! Evimizin mobilyalarını nasıl seçeceğiz..Evet sıra yine önemli bir detayda..Mobilya !!
  Evimizin mobilyalarını nasıl seçeceğiz..Oturacağınız evin büyüklüğüne göre alacaklarınızın listesini çıkartın..Sonra bütçenizi kontrol edin..
  Mobilya ödemelerini uzun vadelere yayabilirsiniz..Artık firmaların hepsi kredi kartlarına uzun taksitler yapıyorlar..
  Tavsiyemiz bütçenizi çok iyi ayarlamanız ve kredi kartınızıda çok dikkatli kullanmanızdır..

  Yinede yeni evliler bu alışverişlerin ödemelerini ,evliliklerinin ilk 3 senesi içinde yapacaklarını bilmelidirler..
  Unutmayınki kötü bir mobilya sırt, bel ve ayak ağrıları gibi fiziksel rahatsızlıklara neden olma yanında, kişiyi psikolojik olarak da olumsuz etkileyebilir.
  Bedensel ve ruhsal açıdan dinlenmeye gereksinimi olan insanın aradığı rahatlığı ve huzuru kullanışlı ve iyi döşenmiş bir mobilyada bulabibilir.

  Kötü bir mobilyanın, olumsuz fiziksel ve psikolojik etkilerinin yanı sıra kullanışlı da olmayacağı ve kısa sürede bozulabileceğinden çok dikkatli alışveriş yapmanız gerekmekte..

  Satın alacağınız mobilyanın öncelikle kullanışlı, rahat ve uzun ömürlü olması gerektiği unutmayın. Mobilya alırken aşağıdakilere dikkat edebilirsiniz.

  ÖNERİLER

  *
  * Mobilyanın döşeme malzemesi dayanıklı olmalı, kolay yanmamalı, kolay temizlenebilmeli.
  * Mobilya evdeki diğer eşyalarla uyumlu olmalı.
  * Ürünle birlikte mutlaka garanti belgesi de alınmalı.
  * İhtiyacın şipariş üzerine karşılanması durumunda satıcı ile mutlaka bir sözleşme imzalanmalı.
  * Mobilyanın yapımında kullanılan ağacın cinsi, parçaların birleştirme yerlerinin sağlamlığı hakkında bilgi sahibi olunmalı.
  * Satın alma birden fazla mobilya arasından seçilerek yapılmalı.
  * Görünüşü güzel olan bir mobilya rahat olmayabilir ya da fiyatı size uygun değildir. Dayanıklı, rahat ve uygun fiyattaki bir mobilyanın da görünüşü güzel olmayabilir. Amaç, en uygun olanı satın almak olmalı.
  * Satın alınan mobilyanın özelliklerini de içeren kullanma kılavuzu istenmesi, kullanma kılavuzu temin edilemediğinde ürüne ilişkin satıcıdan kapsamlı bilgi edinilmesi tavsiye ederiz.
  * Satın alma işlemi sonrasında sorun yaşayanların, yaşadığı soruna ve beklentilerine yer verdiği bir mektupla firma yetkilisine mutlaka başvurun ve “bu başvuruyu, iadeli taahhütlü mektupla yapın ve gönderinin bir nüshasını saklayın” ..
  * Mobilyaları teslim alırken yada montajından sonra mutlaka iyice kontrol edin..İçinize sinmeyen yada bozuk ,kırık ,yanlış birşey olursa görevliyi mutlaka uyarın ve düzeltilmesini isteyin..alıntı  Paylaş
  Evlenirken mobilyalarımızı nasıl seçeriz? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  az ve öz eşya alınır benim fikrim ...