Yemek Tarifleri ve Börekler Forumundan Susamlı Milföy Topları tarifi resimli Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Susamlı Milföy Topları tarifi resimli

  Reklam
  Susamlı Milföy Topları yapılışı

  Susamlı Milföy Topları nasıl yapılır

  milföy börekleri


  Miföy hamurları oda sıcaklığında bekletip yumuşatılır, her bir kare 4 e kesilir, ortalarına iç harç koyulur, kenarları ortaya toplanarak, kapatılır.Elde yuvarlayarak top haline getirilir. Önce bir kasedeki suya hafifçe batırılıp, diğer kasedeki susam içinde yuvarlanır. Fırın tepsisine dizilir, 180-200 derece ısınmış fırında üzerleri kızarana kadar pişirilir.


  Not: Ben tarifi Sofra dergisinden aldım, iç harç olarak patatesli bir harç hazırlanmıştı. Ben bir kısmına peynirli bir kısmına da patatesli iç kullandım.
  Tarifte 1/2 kg. milföy hamurunu merdaneyle ince açıp, 4cm lik kareler şeklinde kesin, ortalarına 2 çay kaşığı patatesli harç koyun diyordu, ben genelde kare şeklinde milföylere rastladığım için herbir kareyi 4 e böldüm. Kareleri önce merdaneyle biraz açarsanız, özellikle uç kısımları daha ince olursa kapatması daha kolay olur diye düşünüyorum.
  Tarifte topları batırmak için su kullanılıyordu, bende o şekilde yaptım, ancak servis sırasında susamlar dökülüyordu, belki yumurtaya bulanıp daha sonra susama bulanırsa daha iyi olur diye düşünüyorum.
  Paylaş
  Susamlı Milföy Topları tarifi resimli Mumine Forum

susamlı milföy topları,  SUSAMLI MİLFÖY,  SUSAMLI mahlepli TOPLar,  patatesli topların tarifi,  susamlı milföy,  mifoy hamuru ile borek,  patatesli susamlı toplar