Çocuk ve Bebeklere Örgüler ve Bolero, Panço Örnekleri Forumundan Örgü Bebek Bolerosu modeli (Anlatımlı) Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Örgü Bebek Bolerosu modeli (Anlatımlı)

  Reklam
  Örgü Bebek Bolerosu


  Orgu Bebek Bolerosu.jpg

  Modelin Yapılışı
  ARKA :
  86 ilmek ile başlanır. 6 cm 2+2 lastik örülür . Lastik üstünde modelli örgü ile devam edilir, 9 cm daha örülüp , kol evi için 4+1+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 29 cm de ilmekler bir defada kesilerek kapatılır.
  ÖN :
  otuzsekiz ilmek ile başlanır. altı cm çift lastik örülür. Lastik üstünde modelli örgü ile devam edilir, dokuz cm daha örülüp , kol evi için 4+1+1+1 ilmek kesilir. Aynı zamanda ön yaka için ilmekler 12+1+1+1+1 kesilir. Beden boyu 29 cm de ilmekler bir defada kesilerek kapatılır. İkinci parça da bu şekilde örülür.
  KOL :
  elli ilmek ile başlanır.üç cm çiftastik örülür ve örnek kurulur. Her iki yandan arttırılarak lastikten sonra 6 cm örülür ve ilmek sayısı 62 olur. İki yandan eksiltilerek kol oyuntusu yapılır ve boy 18 cm olunca kalan ilmekler bir defada kapatılır.
  YAKA :
  Yaka kenarından şişe 110 ilmek toplanır.3 cm 2+2 lastik örülür. Yakanın köşeli olması için yaka oyuntusu yapılan bölümde , her sırada bir ilmek eksiltilir.
  Ön yaka bantı için şişe 50 ilmek toplanıp, her iki önde üç cm çift lastik örülür. Yaka ve kollara tığla yapılmış çiçekler dikilir.
  MODELİN TAMAMLANMASI
  bir ters,üç düz (birlikte örülüp, aynı anda içinden ilmek çıkartılıp tekrar
  üç ilmek yapılacak), bir ters, üç düz (birlikte örülüp arttırılır) ,1 ters şeklinde birinci sıra bitirilir. ikinci sıra bir düz, üç ters,bir düz , üç ters şeklinde sıra bitirilir.üçüncü sıra birinci sıra gibi örülür.  Paylaş
  Örgü Bebek Bolerosu modeli (Anlatımlı) Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Beyaz renkli yaka ve kol kenarlarına çiçek desenleri yapılmış sade ama tatlı bir model. Lastik modeli yapıldıktan sonra hırkanın asıl desenine geçilir.çift lastik,  çift lastik örgü,  bebek boleroları,  bebek bolerosu,  örgüde 2 2 lastik,  örgü evi,  panço modelleri anlatımlı