Özel Gün ve Gecelerimiz ve Beraat Gecesi Forumundan BERAT GECESİ (Şaban-ı Şerif’ in 15.gecesidir.) Hakkında Bilgi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  BERAT GECESİ (Şaban-ı Şerif’ in 15.gecesidir.) Hakkında Bilgi

  Reklam
  BERAT GECESİNİ NASIL GEÇİRMELİYİZ ?


  Şaban-ı Şerif’ in 15.gecesidir.
  Berat gecesini en güzel kıyam ve Kur’an tilavetiyle geçirmek gerekir. Kıyamın en üstün şekli namazdır ki bu gece kılınacak yüz rekatlık “ Salatül Hayr” namazıdır.
  “Ey Ali her kim Şabanın yarı gecesinde 100 rekat kılar, her rekatında 1 fatiha, 10 ihlas okursa Allahu Teala onun için o gece istediği her haceti yerine getirir.
  Bu namazı kılan kuluna Allahu Teala yetmişbin melek gönderir ki bir dahaki sene başına kadar onun sevaplarını yazarlar, günahlarını silerler, ve derecelerin yükseltirler. Bu kişi bir daha ki seneye kadar ölürse şehid olur, o gece okuduğu ihlas süresinin her harfine yetmişbin huri verir ki her bir hurinin bir erkek bir dişi hizmetçisi vardır.
  O gece ihlas okuyan herkese yetmiş şehit sevabı yazılır. Daha önce kıldığı ve kılacağı tüm namazlar kabul edilir. …. (Daha o kadar mükafatı var ki buraya yazmaya kalkarsam başka ibadetleri yazmaya yer kalmaz. o yüzde bu kadarla bırakıyorum  Paylaş
  BERAT GECESİ (Şaban-ı Şerif’ in 15.gecesidir.) Hakkında Bilgi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Beraat gün ve gecesini ibadetle geçirmek bugünden alınacak nasipler arasındadır. Beraat gününü oruç ile geçirerek geceleyin bugüne ait kılınacak olan namazı kılmak büyük sevaptır.