Bebek Sağlığı ve Bebekler için Ek Besinler Forumundan Bebeklere keçi sütü - keçi sütütnün faydaları - keçi sütü hakkında Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebeklere keçi sütü - keçi sütütnün faydaları - keçi sütü hakkında

  Reklam
  Uzmanlar, Laktoz oranı bakımından yüksek proteinlerine sahip olması nedeniyle keçi sütünün değerli besin ögeleri içerdiğini belirtiyorlar ve ekliyorlar: “Yeni doğan bebekler, anne sütü alamadığı dönemlerde ihtiyaç duyacağı besin elementlerini en iyi keçi sütünden alabilir.”
  100 gram anne sütündeki kalsiyum oranının 32, inek sütünde 119, keçi sütünde ise 134 miligram olduğunu belirten uzmanlar keçi sütündeki bakteri miktarı ve yağ oranının da diğer hayvanlardan daha az olduğunu ifade ediyorlar.
  Sütün bildiğimiz yararlarının yanında keçi sütünün bilimsel araştırma ve gerçeklerle saptanmış güvenilir gözlemlere dayanan üstünlüklerine bebeklerinizin sağlığı için göz atabilirsiniz:
  1- Keçi sütünün yağ molekülleri daha ufak ve proteinin oluşturduğu pıhtı daha yumuşak olduğu için sindirimi inek sütünden daha kolaydır.
  2- Keçi sütü proteininin kolay hazmı, bebeklerin beslenmelerinde özel bir yere sahiptir.
  3- Keçi sütünün yüksek “fosfat” içeriği, et ve balık tüketilmediğinde de beslenmeye önemli bir katkı sağlar.
  4- Özellikle bebeklerde görülen inek sütü ve ürünlerine olan alerjik durum keçi sütleri için geçerli değildir.
  5- Keçi sütü bileşimi, bebek beslenmesinde sulandırılarak verildiğinde inek sütünden daha fazla olarak anne sütüne benzer yapıdadır.


  Paylaş
  Bebeklere keçi sütü - keçi sütütnün faydaları - keçi sütü hakkında Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebeklere an faydalı olan ve bir çok hastalığa karşı direnci yükselten anne sütüdür. Anne sütünün yanında inek sütü ve keçi sütü verilerek onlardan vitaminler alabilir.