Bebek Sağlığı ve Bebekler için Ek Besinler Forumundan Bebeklere verilen kemik suyuna çorba yararlı mı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebeklere verilen kemik suyuna çorba yararlı mı?

  Reklam
  Bebeklere verilen kemik suyuna çorba yararlı mı? Bilinenin aksine bebeklere 6. aydan sonra ek gıda olarak verilen kemik suyu besin değeri yüksek olan bir gıda değildir.Yemeklerimize çorbalarımıza verdiği lezzet yönü daha belirleyicidir. Kemikleri kaynatırken sirke koyarsak bir miktar kalsiyum almış oluruz.
  Bebeğin veya çocuğun günlük yeterli vitamin ve mineral dengesini sağlayabilmesi için mutlaka sebze ve meyve tüketmesi gerekmektedir. Dolayısı ile çocuklarımızı ilk 6 ay anne sütü ile besledikten sonra ek besinlere yoğurt, meyve suları ile başlamalı. Yavaş yavaş çorbalara, sebze yemeklerine geçmeliyiz.
  7.aydan sonra çorbaların içine az miktarda kıyma ufalanarak eklenebilir. Çocuğunuz çorba tüketmeye başladıktan sonra kemik suyuna çorba verebilirsiniz. Unutmayın ki kemik suyunu çocuğunuza vererek sadece kalsiyum takviyesi yapmış olursunuz.
  (alıntı)


  Paylaş
  Bebeklere verilen kemik suyuna çorba yararlı mı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Çorbalara konulan kemiklerin çorbalara farklı lezzetler kattığı gibi kalsiyum değerini de yükseltmektedir. Bu nedenle çocukların kalsiyum ihtiyaçlarını karşılamak için onlara içirilebilir.