Bebek Sağlığı ve Bebekler için Ek Besinler Forumundan Bebekler için Kahvaltı Menüsü - Bebek İçin Yemek Tarifleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebekler için Kahvaltı Menüsü - Bebek İçin Yemek Tarifleri

  Reklam
  Bebekler için Kahvaltı Menüsü

  Kahvaltı sadece biz erişkinler için değil bebek beslenmesinde de atlanmaması gereken bir öğün. Ek gıdaya başladıktan bir süre sonra bebeklerimize kahvaltı vermek istiyoruz.
  Önce çeyrek yumurta sarısı ile başlıyor daha sonrada miktar ve çeşitleri arttırarak devam ediyoruz. En sonunda pek hoş görünmeyen nasıl yediklerine bile şaştığımız bir kahvaltı maması elde ediyoruz. Bir çoğumuz hazırladığımız bebek kahvaltısının ana unsuru olarak bebe bisküvilerini kullanıyoruz. Ancak bisküvilerin bebek gelişimi için ne kadar yararlı olduğu tartışmaya açık. Ben bebeğim 7. ayını bitirdiğinde kahvaltı vermeye başladım. Ancak bebek kahvaltısı için hazırlanan bisküvüleri kullanmak istemediğim için alternatifleri araştırdım. Sonunda oğlumun beğenerek yediği bir kahvaltı hazırlamış oldum.
  Aşağıdaki tarifi çeşitlendirmek mümkün. Değişik kuru meyveler kullanabilirsiniz.Bir yılın sonuna doğru iyice ezilmiş kabak çekirdeği, fındık, badem yada ceviz katabilirsiniz. Tohum öğütücüsü ile iyice çekip un haline getirdikten sonra katın.
  Bu tarifi haftada 3 gün veriyordum. Diğer günler yulaf ezmesi ile yapığım lapa yada tam buğday unundan yapılan ekmek içi ile hazırladığım kahvaltıyı yediriyordum.
  Bebek Kahvaltı Tarifi

  • 2 adet kuru kayısı
  • 1 yemek kaşığı mısır unu
  • 1 tatlı kaşığı tahin
  • 1 çay kaşığı tereyağ
  • 1 su bardağı su (200ml)
  • 1 tatlı kaşığı pekmez
  Kahvaltımızın hazırlanışı

  Kuru kayısıyı küçük küçük doğrayıp bir cezvede su ile pişirin. Tereyağını eritip mısır ununu hafif pembeleşene kadar kavurun. Kayısılı suyu mısır ununa dökün huzlı hızlı karıştırarak topak olmasını engelleyin. Sürekli karıştırarak kısık ateşte 10 dakika pişirin. Mama muhallebi kıvamında olmalı, çok katılaşırsa sıcak su ilave edip biraz daha pişirin. Biraz soğuyunca tahin ve pekmezi ilave edin.
  Mısır ununu kavurmadan direkt cezvedeki kuru meyveli suya katarak muhallebi pişirir gibi hazırlıyabilirsiniz.


  Paylaş
  Bebekler için Kahvaltı Menüsü - Bebek İçin Yemek Tarifleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Anneler bebeklerini doyururken aynı zamanda yedirdikleri yemeğin sağlıklı ve besleyici olmasını günlük alması gereken vitaminleri içeren bir yemek vermek isterler. Bu kahvaltı da tam da istedikleri gibi.bebek kahvaltı menüsü,  bebeklere kahvaltı menüsü ,  bebekler için kahvaltı menüsü,  bebeklere kahvaltimenusu