Bebek Sağlığı ve Bebekler için Ek Besinler Forumundan Bebekler İçin Pirinç Unu Kurabiyesi - Bebek İçin Yemek Tarifleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebekler İçin Pirinç Unu Kurabiyesi - Bebek İçin Yemek Tarifleri

  Reklam
  Bebekler İçin Pirinç Unu Kurabiyesi

  Pirinç unu bebeklere çok eskiden beri verilen besinlerden birisi. Hatta bir çoğumuz, ki ben öyleyim, pirinç unu maması ile büyümüşüzdür. Şimdi bile her bebeğe muhakkak pirinç unu muhallebisi yediriliyor.


  Bende pirinç ununu bir ev kurabiyesi olarak hazırlamaya karar verdim. Sonuç bana göre pek lezzetli sayılmaz ancak Armağan çok severek yedi. Bu kurabiyeler çok çabuk dağılıyor, bu nedenle bebeğinizin eline verip yedirmek için uygun değil. Kurabiyeyi kahvaltısında hazır bisküviler yerine kullanabilir ya da meyve pürelerine arasıra ufalıyabilirsiniz. Bu kurabiyeyi bebeğiniz 6 aylık olduktan sonra yedirebilirsiniz.
  Pirinç Unu Kurabiyesinin Malzemeleri

  • 60 gr oda sıcaklığında tereyağ ( 2 yemek kaşığı )
  • 125 gram pirinç unu
  • 2 yemek kaşığı pekmez
  • 1 yumurta sarısı
  Un Kurabiyemizin Tarifi

  Bütün malzemeyi karıştırıp dağılmayan bir hamur yapın. Serçe parmağınız kalınlığında açarak ister bardak ağzı isterseniz kurabiye kalıpları ile keserek şekil verin. Çok kalın açmayın içi pişmiyor. 170 derece fırında üzeri hafif pembeleşene kadar pişirin. Yaklaşık 10-15 dakika filan.


  Paylaş
  Bebekler İçin Pirinç Unu Kurabiyesi - Bebek İçin Yemek Tarifleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hem bebekler için hem de çocukların ana öğünlerinde yiyebileceği bir tarif. Çocuklar genelde ellerine alabilecekleri her acıktıklarında yiyebilecekleri pasta türlerini çok severler.bebeklerin yiyebileceği kurabiye tarifleri