Bebek Sağlığı ve Bebekler için Ek Besinler Forumundan Bezelye Çorbası - Bebek İçin Yemek Tarifleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bezelye Çorbası - Bebek İçin Yemek Tarifleri

  Reklam
  Bezelye Çorbası -


  Bu hafta dondurucuda kalan son bezelyelerimi nasıl değerlendirmeliyim diye düşünürken ortaya bu bezelye çorbası çıktı. Oldukça lezzetli olduğunu söyleyebilirim ve yapması çok kolay. Ay sınırlaması getirmemin nedeni; çorbayı blendırla iyice ezmeme rağmen kabukları biraz hissediliyor. Bu nedenle daha küçük bebekler bu çorbayı reddedebilirler. Onun dışında küçük bebekler için hiç bir sakıncası yok, isterseniz deneyebilirsiniz.
  Bebeklere çiğ bezelye tanesi vermek pek önerilmiyor çünkü boğazlarına kaçma ihtimali var. Ancak bu aydan itibaren haşlayıp önüne koyup yemesi için teşvik edebilirsiniz. Böylece yiyecekleri tutmayı ve çiğnemeyi öğrenmeye başlar. Çorbadaki dereotu hem gaz giderici hemde iyi bir kalsiyum kaynağıdır.
  Bezelye Çorbamızın Malzemeleri

  • 1 büyük çay bardağı taze bezelye
  • 1 küçük doğranmış taze soğan
  • 1 tatlı kaşığı doğranmış dereotu
  • 1 tatlı kaşığı irmik
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 250 ml sıcak su
  Bezelye Çorbamızın Tarifi

  Çorbayı iki şekilde yapabilirsiniz. Birinci yöntem su kaynadıktan sonra içine bütün malzemeleri katıp pişirebilirsiniz. İkinci yöntem ise taze soğanı yağda hafifçe çevirip sıcak suyu ilave edin. Su kaynayınca bezelye ve dereotunu katın. 10 dakika sonra irmiği ilave edin. Bezelyeler yumuşayana kadar pişirin. En son blendırla iyice ezin, bezelye çorbanız hazır. Afiyet olsun.
  Note: Bezelye çorbası 8 Aylık’tan büyük bebekler içindir.


  Paylaş
  Bezelye Çorbası - Bebek İçin Yemek Tarifleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Çocukları erken yaşta tüm yemeklere alıştırmak için reddettikleri yemekleri farklı bir şekilde yaparak o yiyeceği onlara yedirebilirsiniz. Erken yaşta farklı yemekler yemesini sağlayın.