Bebek Sağlığı ve Bebek Hastalıkları Forumundan Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur

  Reklam
  Bebekler sıkıntı veren her durumda teselli bulmak için yardım aramaya programlanmıştır. Bebeğinizin ağlaması, beyni henüz yeterince gelişmediği için tek başına başa çıkamadığı bedensel hisler için sizden yardım istemesi anlamına gelir.

  Sevgili Anneler Bebeğiniz ağladığında ne yaparsanız yapın sakinleştirememekten mi şikayetçisiniz? Ne yaparsanız yapın bebeğiniz susmuyor mu? Belki de bir yerlerde bir hata yapıyor olabilirsiniz. 5S yöntemini denemeye ne dersiniz.ABD'li ünlü Çocuk Doktoru Harvey Karp'ın bulduğu 5S yöntemiyle 5 dakika dolmadan bebeğiniz sakinleşiyor. İşte O yöntem

  Kundak yapmak: Ancak siz Türklerin eskiden yaptığı şekilde, kollarını bacaklarını sıkı sıkı saracak şekilde değil. Bebeğinizi önce büyükçe ve tülbende benzeyen yumuşak dokulu, bebeği sıkıntıya sokmayacak bir kundağa sarın. Kolları vücudunun iki yanında sabitlenmeli. Ancak ayaklar gevşek sarılacak. 5 aylık olana kadar bu şekilde uyutun. Ayrıca mutlaka uyuduğu odada 'beyaz gürültü' dediğimiz ses olsun.

  Hafifçe sallamak: Başını jöle gibi elinizin altında hafifçe, çok sarsmadan sallayın. Bu eylem ona anne karnındaki hareketli ortamı hatırlatır.

  Emmesini sağlamak: Emzik kullanın.

  Bebeği yana çevirmek: Bebeğinizi kucağınızda sağa doğru yatırarak yüzü aşağıya bakacak şekilde tutun.

  Şşşşşşşşşşt’ demek: Kulağına yüksek sesle ‘şşşşşşşşşşt’ deyin. Bu ses, ona anne karnındaki gürültülü ortamını hatırlatır.

  Alıntıdır  Paylaş
  Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebeklerin neden ağladıklarını bilmek bazen zor olmaktadır.Annelerin bunu deneyerek bilmeleri gerekecektir.Su vermek karnını doyurmak altını değiştirmek ve hala devam ediyor ise uykusuzluk,yada rahatsızlık nedenleri araştırılmalıdır.ağlayan bebek nasıl susturulur