Bebek Sağlığı ve Bebek Hastalıkları Forumundan Bebeklerde ishale dikkat! - bebekler neden ishal olur - bebeklerde ishal ve nedenleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebeklerde ishale dikkat! - bebekler neden ishal olur - bebeklerde ishal ve nedenleri

  Reklam


  Bebeklerde ishale dikkat!

  Bebeklerde ishal çok sık rastlanılan bir durum olmasına rağmen hala anne sütünün kesilmesi gibi yanlış uygulamalar söz konusudur.

  İshal olan bebekler için eskiden çok sıkı bir diyet uygulanırdı. Artık buna gerek kalmamıştır. İshal olan bebeğin besinleri kesilmemelidir; çünkü beslenme devam ederse ishal daha çabuk geçer. Ancak çok yağlı ve şekerli besinler yememeli, mümkün olduğu kadar sıvı almalıdır.

  anne sütü de hemen kesilmemelidir. Eğer ishal 2 hafta boyunca uzarsa lâktaz enzimi azalır; ama ondan önce sütün kesilmesi gerekir. Bebeğin besinlerinin çok yağlı ve şekerli olmaması gereklidir. Bebeğin sık sık beslenmesine ayrıca önem göstermek gerekir.

  Bebeklerde görülen ishalin değişik nedenleri olabilir. Bu annenin ve bebeğin yediği şeylerle ilgili olabilir. Virüslere bağlı ishal de söz konusu olabilir. Virüse bağlı ishaller bulaşıcıdır. eller düzgün yıkanmadığı takdirde ishal bebeklere bulaşabilir. İshal bulaşmasın diye hijyene dikkat edilmesi gerekiyor. İshal virüsleri banyoda ve ev içerisinde canlı kalabilir. Bu nedenle temizliğe önem göstermek gereklidir.

  Milliyet  Paylaş
  Bebeklerde ishale dikkat! - bebekler neden ishal olur - bebeklerde ishal ve nedenleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah razı olsun,çok önemli bilgiler..