Bebek Sağlığı ve Bebek Bakımı Forumundan Bebekler Yıkanırken - bebek nasıl yıkanır - bebek yıkanması nasıl olmalı - bebek bakımı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebekler Yıkanırken - bebek nasıl yıkanır - bebek yıkanması nasıl olmalı - bebek bakımı

  Reklam
  6 aylık olana kadar bebeklerin gözlerini, kulaklarını, ağzını ve yüzünü temizlemek için kaynatılıp ılıtılmış su kullanılmalıdır.

  - Bebeğin burnunun ya da kulağının içini temizlemek için uğraşmayın. Yalnızca görebildiğiniz yerleri temizleyebilirsiniz.

  Temiz bir pamukla kulak ve burun dışındaki pislikler alınmalı; yoksa pislikleri kulak ve burun deliklerinden içeri itebilirsiniz.

  - Hijyen için kız bebeklerde vajina içlerini temizlemeye çalışmayın. Buradaki bakterileri yok edici, koruyucu doğal sistemi bozarsınız.

  - Temizleme amacıyla erkek bebeklerde sünnet derisini geri itmeyin, canı yanabilir ya da sünnet derisi tahriş olabilir.

  - Altını temizlerken kız bebeklerin dâima önden arkaya doğru silin. Böylece anüsten vajinaya mikrop bulaşması önlenmiş olur.

  - Bebeğin altını temizleme işini en son yapın. Her silişte yeni bir pamuk kullanın. Pamuğu ılık suda ıslatın.

  - Bebeğin gözlerini ve kulaklarını temizlerken her defasında yeni bir pamuk kullanın. Hastalık etkenlerinin yayılması önlenmiş olur.


  Paylaş
  Bebekler Yıkanırken - bebek nasıl yıkanır - bebek yıkanması nasıl olmalı - bebek bakımı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Yeni doğmuş ve ilk aylarında olan bebeklerin yıkanması dikkat ve özen gerektirir. Bebek yüzü koyun bir kolun üzerinde taşınır ve diğer el ile başından vücuduna doğru yıkanır. Kulak burun gibi diğer kısımlar banyodan sonra bırakılmalıdır.6aylık bebek nasıl yıkanır