Bebek Sağlığı ve Bebek Bakımı Forumundan Bebek gazı çıkarma kremi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebek gazı çıkarma kremi

  Reklam
  Bebek gazı çıkarma kremi

  Bebeklerin mama emerken hava yutmaları doğal bir olaydır. Bu fazla havayı bebek yemekten sonra kendi kendine çıkartır. Bebeğin dik olarak kucakta tutulması ve sırtına hafif hafif vurulması ile gaz daha kolay çıkar.
  Kalan gaz çocuğu biraz rahatsız etse bile bağırsak spazmına yol açmaz. Bağırsak spazmı olan bir çocuk genellikle çok ağlar ve ayaklarını karnına doğru çeker; böylece ağrının şiddetini azaltmaya çalışır.
  Göbek fıtıkları, boğulmadığı sürece karın ağrısına neden olmaz. Süt çocuğunun bağırsak spazmı genellikle akşam ve geceleri meydana gelir. Karın ağrıları nöbet şeklindedir ve ağrılar arasında bebeğin durumu iyidir.
  Süt şekerine karşı tahammülsüzlüğü ve inek sütü proteinine karşı allerjisi olan bebeklerde de bağırsak spazmı olur. Bu yiyecekler diyetten çıkartıldığı zaman karın ağrısı nöbetleri kaybolur.
  Bazı hekimler bağırsak spazmını hazım enzimlerinin eksikliğine bağlasalar da ilgili ilaçların verilmesi ile hiçbir düzelme olmaz. Son zamanlarda çıkan bebek gazı çıkarma kremi ise etkisi çoğu aile tarafından kabul edilen bir yöntemdir.


  Paylaş
  Bebek gazı çıkarma kremi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebekler gaz sorununu yaşadıkları zaman küçük bedenleri çok rahatsız olur ve huzursuzlanmaya ağlamaya başlarlar. Gaz yapacak yiyeceklerden kaçınılması gerekir. Eğer gaz sorunu yaşanıyorsa bir krem yardımı ile veya kremsiz sırtına dairesel masaj yapılması gerekir.bebeğin gazını çıkarma,  bebeklerde bağırsak gazı