Bebek Sağlığı ve Bebek Bakımı Forumundan Bebeklerde kilo alamama Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebeklerde kilo alamama

  Reklam
  Kilo alamayan bir bebek aynı zamanda kilo kaybediyor da olabilir. Doktorunuz, mama hazırlama şeklini değiştirmenizi, öğün sayısın artırmanızı ya da kilo alamama durumunu ortadan kaldırmak için, meme sütüyle destek olmanızı tavsiye edebilir.
  Bazı bebekler, bebeğin yeme ya da büyüme yetisini engelleyen bazı fiziksel anormallikler yüzünden kilo alamazlar.

  Bunlar arasında, damak yarıklığı, mide barsak hastalıkları, kronik kalp yetmezliği, karaciğer ve böbrek hastalıkları, habis tümörler ve salgı bezleri hastalıkları sayılabilir. Bu hastalıklardan herhangi birinin olup olmadığını anlamak için doktorunuz çeşitli testler yapabilir.

  Tedavi, hastaneye yatırılmayı gerektirebilir.

  Bebeğin kilo alıp almayacağını belirlemek için hastanede bebeğe genellikle sınırsız besleme yapılır. Ayrıca fiziksel bir anormallikten şüphelenildiğinde çeşitli testler yapılabilir ve röntgen çekilebilir.

  Kilo alamayan bebeklerin görünüşü uzun vadede değişiklik gösterirse de, çoğu bebekler iyi olurlar.

  Karnı ağrıyan bir bebeğin anne babası olarak her beslenme sonrasında bebeğinizi geğirtmeye özellikle dikkat etmelisiniz. Biraz zaman alsa bile bebeğinizi geğirtmeye gayret etmelisiniz.  Paylaş
  Bebeklerde kilo alamama Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Sağlıklı bir bebek doğduğu günden itibaren belli aralıklarla kilo alırlar. Ancak bebeğimiz zaman geçse de kilo almıyorsa mutlaka bir sorun olabilir. Bu gibi durumlarda doktora başvurarak gerek tetkikleri yaptırmak gerekmektedir.bebeklerde kilo alamama