Bebek Sağlığı ve Bebek Bakımı Forumundan Bebekler ne zaman yürür ? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebekler ne zaman yürür ?

  Reklam
  Belki annenizden, kardeşiniz 11 aylık yürümüşken sizin 14 aylık yürüdüğünüzü duymuşsunuzdur. Her çocuğun gelişimi kendine özeldir. Bebekler genellikle 12.-18. aylar arasında yürürler. Kimi bebek önce emekleyip sonra yürürken, bazıları direkt yürür. Bir şeylere tutunup ayağa kalkması ile yürümesi arasında oldukça uzun bir süre vardır. Önemli olan, çocuğu desteklemektir. Yürüteç konusu ise çocukta kafa karışıklığı yaratması ve tehlikeli olabilmesi nedeniyle, hâlâ bir sorundur. Ancak, uzun süre olmamak kaydıyla ve bebeğin yanında bulunduğunuz zamanlarda kullanılabilir.

  Bu dönemde bir diğer önemli konu da, ayağa kalkıp tırmanmaya başladığı için, bebeğin yatağının korkuluğundan düşme ihtimalidir.
  Bu tehlike göz önünde bulundurulmalı ve gerekirse yatağa korkuluk takılmalıdır. Düşmeye karşı, yatağın kenarına minderler de konulabilir. Çocuğunuz 18 aylık olduğunda hâlâ yürümeye başlamadıysa, bu konuda doktorunuza danışmalısınız.


  Paylaş
  Bebekler ne zaman yürür ? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Her bebeğin yürüme yaşı farklıdır. Bazı çocuklar yaşını doldurmadan yürürken bazıları da yaşını geçtikten sonra yürümeye başlar. Yürüme yaşı çocuğun gelişmesine göre ayrı özellikler taşırlar.