Bebek Sağlığı ve Bebek Bakımı Forumundan Bebekler Ne Anlatırlar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebekler Ne Anlatırlar

  Reklam
  Bebeklerin Dilinden Nasıl Anlarız - Bebekler Ağlayarak Anlatmak İstediklerini Anlatırlar - Bebeklerin Dilinden Anlamnın Yolları  Bebeklerin ağlamasının en sık sebebi acıkmasıdır. Bebekler çok sık acıkır, bazen emzirmeden 15-20 dakika sonra bile acıkıp ağlayabilir.

  Bebeklerin Dili ve Ağlayarak Anlatmak İstedikleri

  Annesini emdikten hemen sonra ağlamaya başlarsa, bunun iki sebebi vardır: Ya aldığı süt ona yetmemiş yani karnı doymamıştır veya gazı vardır.

  Bebek yeterli süt emip doyduğu halde, mızmızlı bir sesle ağlıyorsa, sevgi ve ilgi eksikliği çekiyor demektir.

  Bebeğin karnı tok ve altı temiz olduğu halde, bacaklarını karnına doğru çekerek acı bir sesle ağlıyor ise, gaza bağlı karın ağrısından şüphelenmek gerekir.

  İlk üç-dört ayda emerken yuttuğu hava veya hazımsızlıktan dolayı oluşan gazlar, bağırsaklarını gererek sancıya sebep olur.

  Kabızlık çeken bebek de, gazı olan bebek gibi rahatsız olur ve ağlayarak bunu belli eder. Kabız olan bebeğin karnı gergindir.

  Bebekler ayrıca üşümekten veya hararetten de ağlar. Bebekler harekete ihtiyacı varken kımıldamasına izin verilmiyorsa, uyumak istiyorken oynatılıyorsa, yahut aksine oynamak istiyorken uyumaya zorlanıyorsa, burnu tıkalı olduğundan nefes almakta zorlanıyorsa, diş çıkarıyorsa, pişiği varsa, altı ıslaksa ağlar.

  Bebekler ayrıca aşırı uyarılma durumlarında, korku ve şokta ağlar. Açlığı belirten ağlamanın ekseriya, sessizlik; nefes, ağlama; sessizlik, nefes şeklinde bir ritmi vardır. Kızgınlık belirten ağlama daha yüksek ve keskindir.

  Odaları temiz ve havalandırılmış olmalıdır. Her bebek farklı tonlarda ve anlamlarda ağlamaktadır.  Paylaş
  Bebekler Ne Anlatırlar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebekler ağlayarak sorunlarını ve sıkıntılarını anlatırlar. Bir çok anne genelde bebeğinin neden ağladığını az çok tahmin eder. Açıkmış olabilir gazı olabilir. yada altını kirletmiş olabilir.