Bebek Sağlığı ve Bebek Bakımı Forumundan Bebek Bakımı - Bebeğinizin Alt Temizliği Bakımı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebek Bakımı - Bebeğinizin Alt Temizliği Bakımı

  Reklam
  Bebek Bakımı - Bebeğinizin Alt Temizliği Bakımı


  Aslında temizlikle ilgili malzemelerden önce, bebek ve erişkin sağlığı için en önemli konulardan birini burada hatırlatmakta fayda var.

  Bebek bakımının en önemli püf noktalarından biri el yıkamaktır. Sürekli elinizi yıkayın. Altını değiştirmeden önce, değiştirdikten sonra, emzirmeden veya beslemeden önce, dışarıdan gelince, kendiniz tuvalete gittikten sonra vb. Yapılan araştırmalar, sadece el yıkamanın bile enfeksiyonları çok büyük oranda azalttığını gösteriyor.

  Bebeğinizin alt temizliği önemlidir. Bebek cildi hassas olduğundan, kolaylıkla pişik olabilir. Bebeğiniz ve sizin için en kolay alt bezi, hazır çocuk bezleridir. Hazır bezler, çişi bebeğin tenine temas ettirmeden alt tabakaya atarak altının kuru kalmasını sağlar.

  Bebeğiniz ilk zamanlar neredeyse her emzirmeden sonra anne sütü kakası denilen sarımtırak, cıvık dışkıyı yapacağı için bazen günde sekiz kez altını değiştirmeniz gerekir. O yüzden ilk ay bezlerinden bolca hazır bulundurun. Aslında kaka yaptıktan sonra en iyisi altını yıkamaktır. Eğer evinizde sürekli ılık su temin edebiliyorsanız altını yıkayın. Ancak, çok iyi kurulamak ve bir süre havalandırmak gerektiğini aklınızda tutun.


  Diğer zamanlarda da ıslak pamukla altı silinebilir. Yine, altı kurumadan bezlemeyin. Bez değiştirmek için bir minderinin olması iyidir. Ancak bunun da temizliğini sık sık yapmalısınız. Gezmeye gittiğinizde, hazır alt silme bezlerinden bebek tenine uygun olanları kullanabilirsiniz. Eğer hazır bebek bezi kullanmıyorsanız, altını çok daha sık değiştirmelisiniz. Altını bağlamadan önce bir krem sürebilirsiniz.  Paylaş
  Bebek Bakımı - Bebeğinizin Alt Temizliği Bakımı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebeklerin altı bekletilmeden temizlenmesi gerekir. Temizlenirken ıslak bırakılmamasına özen gösterilmelidir çünkü ıslak bırakıldığı zaman pişik olma ihtimali söz konusu olabilir. Pişik olmaması için ayrıca pişik kremi kullanılması gerekir.