Çocuk Büyütürken ve Bakıcı ve Kreş Forumundan Uygun Kreş Yaşı Nedir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Uygun Kreş Yaşı Nedir?

  Reklam
  Uygun Kreş Yaşı Nedir?

  Oyun çağı olarak bilinen üç yaş üzerindeki çocukların kreş veya ana okuluna gönderilmesinin çocuğun gelişiminde yararlı olduğu belirtiliyor. Uzmanlar ayrıca, kreşe göndermede en ideal dönemin 4 yaş olduğunu kaydediyor.

  Süt çağına dikkat!
  Süt çağı olarak bilinen iki yaşına kadar ki dönemde çocuğun annesine maddi ve manevi olarak daha çok gereksinim duyduğunu vurgulayan uzmanlar, çocuğun 2 yaşına kadar annesiyle vakit geçirmesinin duygusal açıdan önemli olduğunu belirtiyor. Uzmanlara göre, dört yaşında kreşe gönderilen çocuk, gelişimi açısından önemli kazanımlar elde ediyor ve evde kardeşi de olmayan çocuk kreşte yeni arkadaşlar bulur ve paylaşma, sorumluluk duygusu kazanıyor. Aynı zamanda da grupla birlikte hareket edeceğinden özgüven kazanıyor, içinde gizli liderlik duygusu da varsa ortaya çıkıyor. Resim, müzik ve diğer sosyal faaliyetlere de katılan çocuk okul öncesinde önemli avantaj elde ediyor.

  Kreş seçimi önemli
  Uzmanlara göre, kreşteki bakıcıların eğitimsiz olması, kreşte ailesi sorunlu çocukların bulunması normal çocukların üzerinde olumsuz etki yapabiliyor. Bu çocuk ilerleyen dönemlerde uyumsuz, saldırgan davranışlar sergileyebiliyor. Konuşma biçimi değişebilir ve ailesinde görülmeyen argo ve küfürlü cümleler kurabiliyor. Ebeveynler çocuktaki bu durumu farkettiklerinde gereken önlemi almalılar ve konunun uzmanlarına danışmalılar.

  Kreş sonrası ana okuluna başlanmalıUzmanlar, okul öncesi eğitimde ana sınıflarının önemli katkı sağladığını, bu yüzden kreş dönemini tamamlayan 5-6 yaşına gelmiş çocukların da ana sınıfına gönderilmesi gerektiğini ifade ediyor.

  Alıntı


  Paylaş
  Uygun Kreş Yaşı Nedir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Faydalı güzel bilgiler için Allahım razı olsun inşallah..kreş nedir,  kreş nedir vikipedi,  kreş yaşı,  kreş ne demektir,  kreş yaşı nedir,  4 yaş kreş için uygun mu,  4 yaş kreş için uygunmu