Çocuk Büyütürken ve Bakıcı ve Kreş Forumundan Çocugumu 'Nasıl Bir Yuvaya' Vermeliyim ? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Çocugumu 'Nasıl Bir Yuvaya' Vermeliyim ?

  Reklam
  Soru: Çocugumu 'Nasıl Bir Yuvaya' Vermeliyim ?
  Cevap: Çocuğu seven, çocuğu bilen, çocuğu geliştirmeyi başaran bir yuvaya elbette. Öncelikle hijyenik bir ortam olmali.Hijyene bilinçli bir süreklilikle önem verilmeli.Sevgi ve güveni her yerde her zaman bulmalıyız. Yuva içinde görevler ve sorumluluklar bilinçle belirlenmiş olmalıdır. Herkes ne yaptığınin, neden yaptığının, nasıl yaptığının bilincinde olmalıdır.Çocuğumu vereceğim yuvaya tam olarak güven duymalıyım.
  * Sorularıma yanıt alabilecek miyim ? Merak ettiğim konularda aydınlatılmalıyım, değil mi?
  Elbette öyle olmalıdır. Çocuğunuz bir gün içinde neler yapiyor ? Yemeğini yiyor mu ? Uyuyormu ? Arkadaşlarıyla ilişkileri nasıl ? Oyuncaklarla oynuyor mu ? Mutlu mu ? Bunları öğrenmek hakkınızdır. Dahası var. Çocuğunuz hangi alanlarda nasıl gelişiyor ? Çocuğunuzun arkadaşlarının velileri kimler ? Biz evde doğru davranıyormuyuz ? Yanlışlarımız var mı ?
  Bütün bunlari öğrenmek hakkınızdır. Minik Kalpler'de bu sorular ve yanıtları çalışma sisteminin önemli parçalarıdır.
  * Sorularıma gerçekten doğru yanıt alabilecek miyim ? Yoksa bana 'uygun yanıtlar' mı verilecek ?
  Minik Kalpler'de ilke; olanı söylemek, söylenenin olması'dır. Bir kurumun kendini kontrol edebilmesinin dogru yolu budur. Her sorunuza güvenilir yanitlar almak en doğal hakkınızdır.


  Paylaş
  Çocugumu 'Nasıl Bir Yuvaya' Vermeliyim ? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Çocuğumuzu yuvaya verirken yakınımızda bulunan yuvaları araştırmalıyız. Çalışanları ve günlük planlarını öğrenerek bizim için uygun olan yuvaya çocuğumuzu gönderelim.çocuğumu nasıl bir kreşe vermeliyim