Yemek Tarifleri ve Aperatifler Forumundan Arap Yemekleri Pancarlı Humus Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Arap Yemekleri Pancarlı Humus

  Reklam
  ESSELÂMÜ ALEYKÜM
  “Sizin biriniz namaz içerisinde kıyamda bulunduğu zaman, uzuvlarını sakin tutsun. Yahudilerin sallanışı gibi sallanmasın, şüphesiz namazda uzuvların sakin oluşu namazın tamamındandır.” (Tirmizi) Pancarın topraksı tadına birtürlü alışamadığım için faydalarından mahrum kalıyorum diye üzülüyordum. Bende, humusa karıştırmayı denedim ve sonunda sevdim çokşükür. Fotoğrafta çok net pembe çıkmasada, bariz pembe renkli iştah açıcı bir humus oldu. Arapların ve Yunanların, Amerika’ya Türklerden çok daha uzun yıllar önce yerleşerek kendi marketlerini, restoranlarını açmış olması sebebiyle Humus, baklava, börek, döner gibi yiyecekler Amerika’da yaşayanların âşina oldukları ve severek yedikleri yemeklerdendir. Sizlerde denemek isterseniz tarifime buyrun.

  Malzemeler
  * 1 çorba kasesi Humus
  *3 dilim pancar (ben konservesini kullandım, sizler tazesinden yapmak isterseniz, önce kabuklarını soyup haşlayın, daha koyu renkli isterseniz 1 büyük pancar kullanın).
  *Zeytinyağ.
  Yapılışı
  *Buradaki tarifle humusu hazırladıktan sonra, haşlanmış pancarı ilave edin mikser veya el blenderiyle püre haline getirene kadar karıştırın.
  *Servis tabağına alın kaşıkla şekil verdikten sonra üzerine zeytinyağ gezdirin.
  Öneri: Arzu ederseniz üzerine, kıyılmış maydonoz, nohut taneleri, kavrulmuş badem veya çamfıstığı ilavesiyle lezzetini arttırabilirsiniz.

  Jibek
  Paylaş
  Arap Yemekleri Pancarlı Humus Mumine Forum